











Amewi MB-339 Radio-Controlled (RC) model Airplane Electric engine
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRE85
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4262408971153
205,72€
Χωρίς ΦΠΑ: 165,91€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries included | No |
| Batteries required | Yes |
| Built-in servo | Yes |
| Charger | No |
| Construction type | Plug-N-Play(PNP) |
| Difficulty level | Beginner |
| Electronic speed control (ESC) | Yes |
| Electronic speed control (ESC) type | Brushless |
| Engine type | Electric engine |
| Flight time | 6 min |
| Guarantee | G024M |
| Housing colour | Orange Grey White |
| Housing material | Foam |
| Length | 780 mm |
| Motor type | Brushless |
| Number of servos | 3 |
| Original model name | MB-339 |
| Package depth | 860 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 1.1 kg |
| Package width | 210 mm |
| Product type | Airplane |
| Quantity | 1 |
| Receiver included | No |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Servo weight | 9 g |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Transmitter | No |
| Weight | 500 g |
| Wingspan | 82 cm |
