
Ravensburger 22410 board/card game Gravitrax Board game
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Ravensburger
- Κωδικός: WLONONWCRBUAL
- Βάρος(kg): 2.66kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 10.50cm x 33.50cm x 34.00cm
- EAN: 4005556224104
73,81€
Χωρίς ΦΠΑ: 59,52€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Assembly required | Yes |
| Batteries included | No |
| Batteries required | No |
| Certification | CE |
| Country of origin | Czech Republic |
| Customs product code (TARIC) | 950300700 |
| Depth | 110 mm |
| EU TSD warning | Not for children under 36 months |
| Game name | Gravitrax |
| Game rule language | French |
| Game rules included | Yes |
| Guarantee | G024M |
| Height | 340 mm |
| Height (cm) outer carton | 36.5 cm |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Leclerc Codelec | 73107 |
| Length (cm) outer carton | 71 cm |
| Manual languages | French |
| Manual languages (ISO 639 format) | French |
| Master (outer) case gross weight | 16.9 kg |
| Master (outer) case height | 365 mm |
| Master (outer) case length | 710 mm |
| Master (outer) case packaging type | Carton |
| Master (outer) case volume | 99772750 cm |
| Master (outer) case width | 385 mm |
| Master (outer) cases per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 3 pc(s) |
| Minimum number of players | 1 |
| Minimum order quantity | 6 pc(s) |
| Not for children 0-3 years | Yes |
| Number of pieces | 122 pc(s) |
| Package depth | 110 mm |
| Package gross weight | 2.65 kg |
| Package height | 338 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 2.65 kg |
| Package width | 338 mm |
| Packaging languages | French |
| Packaging languages (ISO 639 format) | French |
| Pallet gross height | 122 cm |
| Pallet gross length | 80 cm |
| Pallet gross volume | 1171200000 dm |
| Pallet gross weight | 160.9 kg |
| Pallet gross width | 120 cm |
| Product colour | Multicolour |
| Product type | Board game |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 54 pc(s) |
| Products per pallet layer | 18 pc(s) |
| Quantity outer carton | 6 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Recommended age (max) | 99 yr(s) |
| Recommended age (min) | 8 yr(s) |
| Recommended age group | Adult & Child |
| Release date (DD/MM/YYYY) | 01/07/2023 |
| Sound effects | No |
| Sounding | No |
| Start availability | 01/09/2023 |
| Suggested gender | Any gender |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Warnings | Use under adult supervision. The product contains small parts which may present a choking hazard to children under 3 years of age. Keep the packaging as it contains important information. |
| Width | 340 mm |
| Width (cm) outer carton | 71 cm |
