



















JURA C3 Fully-auto Espresso machine 1.6 L
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: jura
- Κωδικός: AGDJUREXP0060
- Βάρος(kg): 12.00kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 49.50cm x 39.50cm x 29.50cm
- EAN: 7610917155996
837,97€
Χωρίς ΦΠΑ: 675,78€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC input voltage | 230 V |
| Adjustable coffee spout height | Yes |
| Adjustable coffee spout height range | 80 - 110 mm |
| Adjustable coffee strength | Yes |
| Appliance placement | Countertop |
| Auto power off | Yes |
| Brewing chamber range | 5 - 16 g |
| Built-in display | Yes |
| Built-in grinder | Yes |
| Capacity in cups | 16 cups |
| Cappuccino making | No |
| Coffee beans capacity | 200 g |
| Coffee input type | Coffee beans |
| Coffee maker type | Fully-auto |
| Coffee making | Yes |
| Compliance certificates | T V mark |
| Control type | Buttons |
| Cord length | 1.1 m |
| Current | 10 A |
| Depth | 437 mm |
| Energy saving mode | Yes |
| Espresso making | Yes |
| Guarantee | G024M |
| Heating system | Thermoblock |
| Height | 325 mm |
| Hot water system | Yes |
| Maximum operating pressure | 15 bar |
| Multi beverage | No |
| Number of coffee strength settings | 3 |
| number of programs | 4 |
| Power | 1450 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Product colour | Black |
| Product type | Espresso machine |
| Removable drip tray | Yes |
| Removable water tank | Yes |
| Reservoir for brewed coffee | Cup |
| Two cups at once | Yes |
| Variable brewing chamber | Yes |
| Water tank capacity | 1.6 L |
| Weight | 8.8 kg |
| Width | 260 mm |
