















Electrolux LFT816K Wall-mounted Black 515 m /h
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Electrolux
- Κωδικός: AGDELCOKA0088
- Βάρος(kg): 18.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 46.50cm x 72.50cm x 64.00cm
- EAN: 7333394074412
442,17€
Χωρίς ΦΠΑ: 356,59€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Annual energy consumption | 63 kWh |
| Built-in display | No |
| Bulb power | 7.5 W |
| Control type | Touch |
| Cord length | 1.35 m |
| Depth | 454 mm |
| Energy efficiency class | A |
| Energy efficiency scale | A+++ to D |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2213422 |
| Exhaust connection diameter | 15 cm |
| Fluid dynamic efficiency class | A |
| Grease filter type | Aluminium |
| Grease filtering efficiency class | C |
| Guarantee | F024M |
| Height (max) | 118 cm |
| Intensive speed | Yes |
| Lighting efficiency class | A |
| Maximum extraction power | 515 m /h |
| Maximum recirculating power | 545 m /h |
| Noise level | 70 dB |
| Noise level (low speed) | 56 dB |
| Noise level (recirculation mode) | 75 dB |
| Number of filters | 2 pc(s) |
| Number of speeds | 3 |
| Package depth | 465 mm |
| Package height | 650 mm |
| Package weight | 18.3 kg |
| Package width | 730 mm |
| Product colour | Black |
| Type | Wall-mounted |
| Type of extraction | Ducted/Recirculating |
| Warnings | Maintain an adequate distance from combustible surfaces. Disconnect the unit from the power supply before cleaning. Do not install without reading the instructions. |
| Weight | 13.7 kg |
| Width | 598 mm |
