



















Electrolux LFG825K Wall-mounted Black 430 m /h
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Electrolux
- Κωδικός: AGDELCOKA0091
- Βάρος(kg): 15.00kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 53.00cm x 72.00cm x 41.00cm
- EAN: 7333394131597
552,71€
Χωρίς ΦΠΑ: 445,74€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Airflow (low speed) | 200 m /h |
| Annual energy consumption | 26.1 kWh |
| Boost position air extraction power | 650 m /h |
| Breeze function | Yes |
| Built-in display | No |
| Colour temperature | 5000 K |
| Control type | Buttons |
| Cord length | 1.4 m |
| Country of origin | Poland |
| Depth | 300 mm |
| Energy efficiency class | A++ |
| Energy efficiency scale | A+++ to D |
| Exhaust connection diameter | 15 cm |
| Filter | MCFB84ST | ECFB85PL |
| Fluid dynamic efficiency (FDE) | 40.3 |
| Fluid dynamic efficiency class | A |
| Grease filter type | Aluminium |
| Grease filtering efficiency (GFE) | 85.1% |
| Grease filtering efficiency class | B |
| Guarantee | F024M |
| Height | 436 mm |
| Height without chimney | 43.6 cm |
| Intensive speed | Yes |
| Lighting efficiency (LE) | 63.8 lux/W |
| Lighting efficiency class | A |
| Maximum extraction power | 430 m /h |
| Maximum recirculating power | 395 m /h |
| Measured air pressure at best efficiency point | 441 Pa |
| Minimum distance from electric hob | 50 cm |
| Minimum distance from gas hob | 65 cm |
| Motor power | 230 W |
| Noise level | 58 dB |
| Noise level (high speed) | 54 dB |
| Noise level (intensive speed) | 67 dB |
| Noise level (low speed) | 40 dB |
| Noise level (recirculation mode) | 70 dB |
| Number of filters | 1 pc(s) |
| Number of speeds | 3 |
| Package depth | 535 mm |
| Package height | 420 mm |
| Package weight | 15 kg |
| Package width | 735 mm |
| Power consumption (off) | 0.49 W |
| Pressure (Pa) | 530 |
| Product colour | Black |
| Type | Wall-mounted |
| Type of extraction | Ducted/Recirculating |
| Weight | 11.1 kg |
| Width | 542 mm |
