









Electrolux LFG818K Wall-mounted Black 650 m /h
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Electrolux
- Κωδικός: AGDELCOKA0089
- Βάρος(kg): 16.40kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 53.20cm x 95.50cm x 42.00cm
- EAN: 7333394130934
561,92€
Χωρίς ΦΠΑ: 453,16€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Airflow (low speed) | 200 m /h |
| Annual energy consumption | 54 kWh |
| Breeze function | Yes |
| Built-in display | No |
| Colour temperature | 3000 K |
| Control type | Buttons |
| Cord length | 1.4 m |
| Depth | 300 mm |
| Energy efficiency class | A |
| Energy efficiency scale | A+++ to D |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2383125 |
| Exhaust connection diameter | 15 cm |
| Fluid dynamic efficiency (FDE) | 40.3 |
| Fluid dynamic efficiency class | A |
| Grease filter type | Aluminium |
| Grease filtering efficiency (GFE) | 85.1% |
| Grease filtering efficiency class | B |
| Guarantee | F024M |
| Height (max) | 43.6 cm |
| Intensive speed | Yes |
| Lighting efficiency (LE) | 63.8 lux/W |
| Lighting efficiency class | A |
| Maximum extraction power | 650 m /h |
| Maximum recirculating power | 400 m /h |
| Minimum distance from electric hob | 50 cm |
| Minimum distance from gas hob | 65 cm |
| Noise level | 57 dB |
| Noise level (high speed) | 54 dB |
| Noise level (low speed) | 40 dB |
| Noise level (recirculation mode) | 70 dB |
| Number of bulbs | 1 bulb(s) |
| Number of filters | 1 pc(s) |
| Number of speeds | 3 |
| Package weight | 16.4 kg |
| Power consumption (off) | 0.49 W |
| Product colour | Black |
| Type | Wall-mounted |
| Type of extraction | Ducted/Recirculating |
| Warnings | Maintain an adequate distance from combustible surfaces. Disconnect the unit from the power supply before cleaning. Do not install without reading the instructions. |
| Weight | 11.9 kg |
| Width | 772 mm |
