













Bosch Serie 4 DHL555BM cooker hood Built-in Metallic, Silver 604 m /h
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: BOSCH
- Κωδικός: AGDBOSOKA0118
- Βάρος(kg): 8.24kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 42.50cm x 58.00cm x 28.50cm
- EAN: 4242005539772
386,90€
Χωρίς ΦΠΑ: 312,01€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Airflow (low speed) | 223 m /h |
| Annual energy consumption | 89.4 kWh |
| Built-in display | No |
| Bulb power | 2.15 W |
| Bulb type | LED |
| Certification | CE, VDE |
| Colour temperature | 3500 K |
| Connected load | 206 W |
| Control type | Slider |
| Cord length | 1.3 m |
| Current | 10 A |
| Depth | 350 mm |
| Dishwasher proof filter | Yes |
| Energy efficiency class | D |
| Energy efficiency scale | A+++ to D |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2270831 |
| Exhaust connection diameter | 15 cm |
| Filter cleaning indicator | No |
| Fluid dynamic efficiency (FDE) | 13.6 |
| Fluid dynamic efficiency class | D |
| Grease filter type | Aluminium |
| Grease filtering efficiency (GFE) | 87.3% |
| Grease filtering efficiency class | B |
| Guarantee | F024M |
| Height (max) | 21.5 cm |
| Illuminance | 438 lx |
| Intensive speed | Yes |
| Lighting efficiency (LE) | 66.4 lux/W |
| Lighting efficiency class | A |
| Maximum extraction power | 604 m /h |
| Maximum recirculating power | 460 m /h |
| Motor included | Yes |
| Noise level | 63 dB |
| Noise level (high speed) | 63 dB |
| Noise level (low speed) | 46 dB |
| Number of bulbs | 2 bulb(s) |
| Number of filters | 2 pc(s) |
| Number of motors | 2 |
| Number of speeds | 3 |
| Product colour | Metallic |
| Removable filter | Yes |
| Type | Built-in |
| Type of extraction | Ducted/Recirculating |
| Warnings | Disconnect the unit from the power supply before cleaning. Maintain an adequate distance from combustible surfaces. Do not install without reading the instructions. |
| Washable filter | Yes |
| Weight | 7.2 kg |
| Width | 500 mm |
