











Dreame D10 Plus Gen 2 cleaning robot (white)
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: dreame
- Κωδικός: WLONONWCRFYAA
- Βάρος(kg): 10.45kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 37.70cm x 46.70cm x 46.30cm
- EAN: 6976233675879
361,01€
Χωρίς ΦΠΑ: 291,14€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC adapter included | Yes |
| Automatic base station return | Yes |
| Automatic routing | Yes |
| Base station | Yes |
| Base station dimensions (W x D x H) | 406 x 298 x 427 mm |
| Base station functions | Charging, Purification |
| Base station weight | 3.75 kg |
| Batteries included | Yes |
| Battery capacity | 5200 mAh |
| Battery level indicator | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 14.4 V |
| Battery weight | 387 g |
| Brand-specific features | 1 |
| Brush material | Rubber |
| Brush type | Roller brush |
| Bumper guard | Yes |
| Charging time | 6 h |
| Customs product code (TARIC) | 8508600000 |
| Delayed start timer | Yes |
| Depth | 350 mm |
| Diameter | 35 cm |
| Dimensions (LxWxH) | 462 x 375 x 470 mm |
| Dust capacity | 4 L |
| Dust capacity (total) | 4 L |
| Dust capacity (vacuum cleaner) | 0.4 L |
| Dust container type | Dust bag |
| Dust container type (base) | Dust bag |
| Easy to clean | Yes |
| Edge recognition | Yes |
| Expanded Polystyrene (EPS) packaging weight | 0 g |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Filter | 1 |
| Floor surfaces supported | Hard floor Wood Laminate Linoleum Tiles Vinyl Parquet Carpet |
| Floor type | Wood |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Guarantee | G024M |
| Height | 96.3 mm |
| Integrated sensors | Laser |
| Manual | Yes |
| Maximum input power | 14.4 W |
| Metal packaging weight | 0 g |
| Mobile operating systems supported | iOS Android |
| Navigation type | Laser Distance Sensor (LDS) |
| Noise level | 74 dB |
| Number of brushes | 2 |
| Number of filters | 2 pc(s) |
| number of programs | 1 |
| Number of sensors | 1 |
| Obstacle detection | Yes |
| Package depth | 336 mm |
| Package dimensions (LxWxH) | 1190 x 930 x 2010 mm |
| Package height | 457 mm |
| Package weight | 3.3 kg |
| Package width | 451 mm |
| Paper packaging weight | 3.3 kg |
| Plastic packaging weight | 200 g |
| Power cord included | Yes |
| Product colour | White |
| Products per pallet | 24 pc(s) |
| Programming function | Yes |
| Rechargeable | Yes |
| Rechargeable battery | Yes |
| Remote control included | No |
| Remotely operated | Yes |
| Runtime | 285 min |
| Self-emptying dust container | Yes |
| Sensor | LDS |
| Silent mode | No |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Special features | Plate Mop 4L - Base Station for Empting |
| Stairs detection | Yes |
| Suction power | 6000 Pa |
| Threshold climbing (max) | 2 cm |
| Timer | Yes |
| Total weight | 7 kg |
| UK Trade Tariff code | 8508600000 |
| User guide | Yes |
| Vacuum cleaner programs | Carpet Intensive Turbo Auto Target Corner Parallel lines Individual Wall-following Repeat Standard Max Around/along obstacles Strong Sweep Spot Long skirting Edge Scrubbing Area |
| Virtual barrier included | Yes |
| Water tank capacity | 0.15 L |
| Weight | 3.23 kg |
| Wet mopping | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Width | 350 mm |
| Wood packaging weight | 0 g |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Works with the Google Assistant | Yes |
