























Electrolux EES47400L Fully built-in 13 place settings
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Electrolux
- Κωδικός: AGDELCZMZ0184
- Βάρος(kg): 36.00kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 68.00cm x 62.50cm x 86.00cm
- EAN: 7333394053639
725,94€
Χωρίς ΦΠΑ: 585,44€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Appliance placement | Fully built-in |
| AquaStop function | Yes |
| Auto power off | Yes |
| Automatic door opening | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Control panel colour | Black |
| Control type | Touch |
| Custom panel-ready | Yes |
| Cutlery compartment type | Basket |
| Cycle time | 240 min |
| Delay start (max) | 24 h |
| Delay start (min) | 1 h |
| Delayed start timer | Yes |
| Depth | 550 mm |
| Dishwashing programs | Pre-rinse 60min AutoSense Quick 30min 40 C Eco 120min Quick |
| Display type | LED |
| Door colour | Not applicable |
| Door hinge | Sliding |
| Drying efficiency index (EU 2017/1369) | 1.061 |
| Drying performance | B |
| Drying system | AirDry |
| Energy consumption per 100 cycles | 74 kWh |
| Energy consumption per cycle | 0.735 kWh |
| Energy efficiency class | C |
| Energy efficiency index (EEI) | 43.9 |
| Energy efficiency scale | A to G |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1954927 |
| Guarantee | F024M |
| Half-load | Yes |
| Height | 818 mm |
| Installation compartment depth | 55 cm |
| Installation compartment height | 81.8 cm |
| Installation compartment width | 60 cm |
| Inverter technology | Yes |
| Lower basket rack | Foldable |
| Motor type | Brushless |
| Noise emission class | B |
| Noise level | 44 dB |
| Number of place settings | 13 place settings |
| Number of temperature settings | 3 |
| Number of washing programs | 8 |
| Package depth | 680 mm |
| Package height | 864 mm |
| Package volume | 373000 cm |
| Package weight | 36 kg |
| Package width | 635 mm |
| Power consumption (off) | 0.5 W |
| Product size | Full size (60 cm) |
| Remaining time indication | Yes |
| Rinse aid indicator | Yes |
| Salt indicator | Yes |
| Self-balancing hinge | Yes |
| Upper basket adjustable height | Yes |
| Warnings | Handle electrical cables with care to avoid the risk of electric shock. Ensure that the appliance is regularly serviced and kept clean. Do not allow children to operate or be in close proximity to an operating dishwasher without adult supervision. |
| Washing efficiency index (EU 2017/1369) | 1.121 |
| Water consumption per cycle | 9.9 L |
| Weight | 34 kg |
| Width | 596 mm |
