



















Bosch SMI6ECS10E dishwasher Semi built-in 14 place settings
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: BOSCH
- Κωδικός: AGDBOSZMZ0451
- Βάρος(kg): 38.50kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 68.00cm x 65.00cm x 88.00cm
- EAN: 4242005507856
1.283,25€
Χωρίς ΦΠΑ: 1.034,88€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Adjustable feet | Yes |
| Appliance placement | Semi built-in |
| AquaSensor function | Yes |
| AquaStop function | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Connected load | 2400 W |
| Control panel colour | Stainless steel |
| Control type | Touch |
| Cord length | 1.75 m |
| Current | 10 A |
| Custom panel weight (max) | 8.5 kg |
| Custom panel weight (min) | 2.5 kg |
| Custom panel-ready | Yes |
| Cycle time | 270 min |
| Delay start (max) | 24 h |
| Delay start (min) | 1 h |
| Delayed start timer | Yes |
| Depth | 573 mm |
| Depth with door open | 115 cm |
| Dishwashing programs | Eco 50 C Intensive 70 C Glass 40 C Quick Silent 50 C Favorite Express Auto 45-65 C |
| Door colour | Not applicable |
| Dosage assistant | Yes |
| Drying efficiency index (EU 2017/1369) | 1.061 |
| Drying performance | B |
| Energy consumption per 100 cycles | 54 kWh |
| Energy consumption per cycle | 0.543 kWh |
| Energy efficiency class | A |
| Energy efficiency index (EEI) | 31.9 |
| Energy efficiency scale | A to G |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2057138 |
| Extra dry | Yes |
| Feet adjustment | 6 cm |
| Guarantee | F024M |
| Height | 815 mm |
| Inlet hose length | 1.65 m |
| Installation compartment depth | 55 cm |
| Installation compartment height | 87.5 cm |
| Installation compartment height (max) | 87.5 cm |
| Installation compartment height (min) | 81.5 cm |
| Installation compartment width | 60 cm |
| Interior light | No |
| Noise emission class | B |
| Noise level | 42 dB |
| Number of place settings | 14 place settings |
| Number of washing programs | 8 |
| Outlet hose length | 1.9 m |
| Package depth | 670 mm |
| Package height | 880 mm |
| Package weight | 39 kg |
| Package width | 660 mm |
| Product size | Full size (60 cm) |
| Remaining time indication | Yes |
| Self-cleaning filter | Yes |
| Temperature (max) | 70 C |
| Upper basket adjustable height | Yes |
| Upper basket adjustable height levels | 3 |
| Warnings | Handle electrical cables with care to avoid the risk of electric shock. Ensure that the appliance is regularly serviced and kept clean. Do not allow children to operate or be in close proximity to an operating dishwasher without adult supervision. |
| Water consumption per cycle | 9 L |
| Weight | 36.9 kg |
| Width | 598 mm |
