



















Bosch Serie 6 SMD6ECX21E dishwasher Fully built-in 14 place settings
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: BOSCH
- Κωδικός: AGDBOSZMZ0452
- Βάρος(kg): 39.50kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 67.00cm x 66.00cm x 87.50cm
- EAN: 4242005545377
1.668,37€
Χωρίς ΦΠΑ: 1.345,46€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Adjustable feet | Yes |
| Appliance placement | Fully built-in |
| Apps supported | Bosch Home Connect |
| AquaSensor function | Yes |
| AquaStop function | Yes |
| Bosch technologies (dish washing) | DoorOpen Assist Intensive zone Eco Silence Drive SpeedPerfect Plus |
| Built-in display | Yes |
| Buzzer | Yes |
| Child lock | Yes |
| Connected load | 2400 W |
| Control type | Touch |
| Cord length | 1.75 m |
| Current | 10 A |
| Custom panel-ready | Yes |
| Cutlery compartment type | Drawer |
| Cycle time | 270 min |
| Delay start (max) | 24 h |
| Delay start (min) | 1 h |
| Delayed start timer | Yes |
| Depth | 550 mm |
| Depth with door open | 115 cm |
| Dishwashing programs | Intensive 70 C Favorite Quick 45min Auto 45-60 C Quiet Eco 50 C |
| Door colour | Not applicable |
| Dosage assistant | Yes |
| Drying efficiency index (EU 2017/1369) | 1.061 |
| Drying system | Heat exchanger/Drying assistant |
| Energy consumption per 100 cycles | 54 kWh |
| Energy consumption per cycle | 0.543 kWh |
| Energy efficiency class | A |
| Energy efficiency index (EEI) | 31.9 |
| Energy efficiency scale | A to G |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2318252 |
| Extra dry | Yes |
| Feet adjustment | 6 cm |
| Floor indicator light | Yes |
| Glass protection | Yes |
| Guarantee | F024M |
| Height | 815 mm |
| Inlet hose length | 1.65 m |
| Installation compartment depth | 55 cm |
| Installation compartment height (max) | 87.5 cm |
| Installation compartment height (min) | 81.5 cm |
| Installation compartment width | 60.8 cm |
| Noise emission class | B |
| Noise level | 42 dB |
| Number of place settings | 14 place settings |
| Outlet hose length | 1.9 m |
| Package weight | 41.5 kg |
| Product size | Full size (60 cm) |
| Remaining time indication | Yes |
| Self-cleaning | Yes |
| Self-cleaning filter | Yes |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Tub material | Stainless steel |
| Upper basket adjustable height | Yes |
| Upper basket adjustable height levels | 3 |
| Upper basket rack | Foldable |
| Warnings | Ensure that the appliance is regularly serviced and kept clean. Do not allow children to operate or be in close proximity to an operating dishwasher without adult supervision. Handle electrical cables with care to avoid the risk of electric shock. |
| Water consumption per cycle | 9 L |
| Weight | 39.3 kg |
| Wi-Fi controlled | Yes |
| Width | 598 mm |
