



















Bosch Serie 6 SBD6ECX21E dishwasher Fully built-in 14 place settings
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: BOSCH
- Κωδικός: AGDBOSZMZ0454
- Βάρος(kg): 41.00kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 67.00cm x 65.00cm x 92.00cm
- EAN: 4242005545384
1.858,80€
Χωρίς ΦΠΑ: 1.499,03€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Appliance placement | Fully built-in |
| Apps supported | Home Connect |
| AquaSensor function | Yes |
| AquaStop function | Yes |
| Bosch technologies (dish washing) | DoorOpen Assist Extra Clean Zone Eco Silence Drive SpeedPerfect Plus VarioDrawer |
| Built-in display | Yes |
| Child lock | Yes |
| Connected load | 2400 W |
| Control type | Touch |
| Cord length | 1.75 m |
| Current | 10 A |
| Custom panel-ready | No |
| Cutlery compartment type | Drawer |
| Cycle time | 270 min |
| Delay start (max) | 24 h |
| Delay start (min) | 1 h |
| Depth | 550 mm |
| Depth with door open | 120 cm |
| Dishwashing programs | Auto 45-60 C Eco 50 C Intensive 70 C Quiet Pre-rinse Favorite Quick 45 C |
| Door colour | Not applicable |
| Dosage assistant | Yes |
| Drying efficiency index (EU 2017/1369) | 1.061 |
| Drying system | Heat exchanger/EfficientDry |
| Energy consumption per 100 cycles | 54 kWh |
| Energy consumption per cycle | 0.543 kWh |
| Energy efficiency class | A |
| Energy efficiency index (EEI) | 31.9 |
| Energy efficiency scale | A to G |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2318253 |
| Extra dry | Yes |
| Floor indicator light | Yes |
| Glass protection | Yes |
| Guarantee | F024M |
| Height | 865 mm |
| Inlet hose length | 1.65 m |
| Installation compartment depth | 55 cm |
| Installation compartment height (max) | 60.8 cm |
| Installation compartment height (min) | 60 cm |
| Installation compartment width | 60 cm |
| Noise emission class | B |
| Noise level | 42 dB |
| Number of place settings | 14 place settings |
| Outlet hose length | 1.9 m |
| Package weight | 42.5 kg |
| Product size | Full size (60 cm) |
| Remaining time indication | Yes |
| Self-cleaning | Yes |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Tub material | Stainless steel |
| Upper basket adjustable height | Yes |
| Upper basket adjustable height levels | 3 |
| Warnings | Handle electrical cables with care to avoid the risk of electric shock. Do not allow children to operate or be in close proximity to an operating dishwasher without adult supervision. Ensure that the appliance is regularly serviced and kept clean. |
| Water consumption per cycle | 9 L |
| Weight | 40.3 kg |
| Wi-Fi controlled | Yes |
| Width | 598 mm |
