











































Samsung G95C computer monitor 124.5 cm (49") 5120 x 1440 pixels Dual QHD LED Black
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Samsung
- Κωδικός: MONSA1GAM0047
- Βάρος(kg): 14.00kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 33.00cm x 125.00cm x 47.00cm
- EAN: 8806095234908
1.360,41€
Χωρίς ΦΠΑ: 1.097,10€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC (power) in | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Adaptive picture | Yes |
| Ambient lighting type | Core Sync |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium Pro |
| Annual energy consumption | 66 kWh |
| Auto source switch+ | Yes |
| Bluetooth | No |
| Brand specific technologies | Black Equalizer |
| Built-in camera | No |
| Built-in KVM switch | No |
| Built-in microphone | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in USB hub | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable management | Yes |
| Cables included | DisplayPort USB Type-A to USB Type-B AC |
| Certification | Windows 10 |
| Colour gamut | 92% |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| Contrast ratio (typical) | 2500:1 |
| Depth (with stand) | 420.5 mm |
| Depth (without stand) | 293.8 mm |
| Display brightness (typical) | 450 cd/m |
| Display diagonal | 124.5 cm (49") |
| Display diagonal (metric) | 124 cm |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Display resolution | 5120 x 1440 pixels |
| Display technology | LED |
| DisplayPort version | 1.4 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DVI port | No |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega DCR |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 147 kWh |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 45 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Ethernet LAN | No |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1762585 |
| Factory calibration report | Yes |
| Factory tunning | Yes |
| Feet colour | Black |
| Flicker-free technology | Yes |
| Front bezel colour | Black |
| Game features | Super Arena Gaming UX |
| Game mode | No |
| Guarantee | F024M |
| HD type | Dual QHD |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 2.2 |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 2.1 |
| Headphone out | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Height (with stand) | 568.4 mm |
| Height (without stand) | 363.5 mm |
| Height adjustment | 12 cm Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10+ Gaming (HDR10 Plus Gaming) DisplayHDR 1000 |
| Image size | Yes |
| Low input lag | Yes |
| Market positioning | Consumer |
| Maximum refresh rate | 240 Hz |
| Native aspect ratio | 32:9 |
| Number of upstream ports | 1 |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 40 C |
| Package depth | 481 mm |
| Package height | 343 mm |
| Package weight | 20.6 kg |
| Package width | 1265 mm |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Panel type | VA |
| Picture-by-Picture (PbP) | Yes |
| Picture-in-Picture | Yes |
| Power cable length | 1.5 m |
| Power consumption (max) | 180 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 45 W |
| Power supply type | Internal |
| Product colour | Black |
| Refresh rate optimizor | Yes |
| Response time | 1 ms |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| Samsung Eye Saver Mode | Yes |
| Screen curvature rating | 1000R |
| Screen shape | Curved |
| Smart modes | RTS FPS Eco RPG |
| SmartThings app support | No |
| Stand included | Yes |
| Swivel angle range | -15 - 15 |
| Swivelling | Yes |
| Tap view | No |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -2 - 11 |
| Touchscreen | No |
| TV Plus | No |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB Type-A downstream ports quantity | 2 |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| VESA mounting | Yes |
| Video colour modes | Graphic Entertain Standard Custom Original Sports Game |
| Viewable size, horizontal | 119.2 cm |
| Viewable size, vertical | 33.5 cm |
| Viewing angle, horizontal | 178 |
| Viewing angle, vertical | 178 |
| Virtual AIM point | Yes |
| Warnings | Do not expose to water or excessive moisture. Avoid direct contact with liquids. The monitor contains materials that may be harmful to the environment follow local regulations for the disposal of electronic devices. |
| Weight (with stand) | 15.6 kg |
| Weight (without stand) | 10.6 kg |
| Wi-Fi | No |
| Width (with stand) | 1147.6 mm |
| Width (without stand) | 1147.6 mm |
| Wireless charging | Yes |
| Wireless Dex support | No |
| Works with Samsung Bixby | No |
