









GIGABYTE G27Q20 27 QHD Gaming Monitor - 2560 x 1440, 200Hz, 0.5ms, 350 cd/m , G-Sync Compatible, FreeSync Premium, HDR10, HDMI 2.0, Displayport 1.4
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Gigabyte
- Κωδικός: MONGIGGAM0098
- Βάρος(kg): 7.88kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 48.00cm x 16.50cm x 80.00cm
- EAN: 4719331873851
209,43€
Χωρίς ΦΠΑ: 168,90€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC adapter output voltage | 19 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Adjustable height (max) | 13 cm |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| Audio input | No |
| Backlight type | Edge LED |
| Built-in camera | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in USB hub | No |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cables included | HDMI DisplayPort USB AC |
| Colour gamut | 94% |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| DCI-P3 coverage | 94% |
| Depth (with stand) | 192 mm |
| Depth (without stand) | 59 mm |
| Detachable stand | Yes |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display diagonal (metric) | 69 cm |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Display technology | LED |
| DisplayPort version | 1.4 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 39 kWh |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 21 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Flicker-free technology | Yes |
| Front bezel colour | Black |
| Guarantee | F036M |
| HD type | Quad HD |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 2.0 |
| Headphone out | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Height (with stand) | 515 mm |
| Height (without stand) | 371.5 mm |
| Height adjustment | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Input current | 3.42 A |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Market positioning | Gaming |
| Maximum refresh rate | 200 Hz |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Number of downstream ports | 1 |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| NVIDIA G-SYNC type | G-SYNC Compatible |
| Package depth | 480 mm |
| Package height | 169 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 8.55 kg |
| Package width | 800 mm |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Panel type | SS-IPS |
| Pivot | Yes |
| Pivot angle | 0 - 90 |
| Pixel pitch | 0.2331 x 0.2331 mm |
| Power adapter included | Yes |
| Power consumption (PowerSave) | 0.3 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 21 W |
| Power supply type | Internal |
| Product colour | Black |
| Quick start guide | Yes |
| Response time | 0.5 ms |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| Screen shape | Flat |
| sRGB coverage (typical) | 123% |
| Stand included | Yes |
| Supported graphics resolutions | 2560 x 1440 |
| Supported video modes | 1440p |
| Swivel angle range | 0 - 15 |
| Swivelling | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 21 |
| Touchscreen | No |
| VESA mounting | Yes |
| Viewable size, horizontal | 59.7 cm |
| Viewable size, vertical | 33.6 cm |
| Viewing angle, horizontal | 178 |
| Viewing angle, vertical | 178 |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Weight (with stand) | 6.16 kg |
| Weight (without stand) | 4.55 kg |
| Width (with stand) | 612 mm |
| Width (without stand) | 612.7 mm |
