





















Playseat Challenge - Black ActiFit
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: PLAYSEAT
- Κωδικός: WLONONWCRDZH1
- Βάρος(kg): 13.04kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 59.80cm x 80.40cm x 19.60cm
- EAN: 8717496873026
368,83€
Χωρίς ΦΠΑ: 297,44€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Adjustable armrest | No |
| Adjustable pedal plate | Yes |
| Adjustable steering wheel height | Yes |
| Armrest | No |
| Assembly required | Yes |
| Backrest colour | Black |
| Backrest height | 80 cm |
| Backrest type | Padded backrest |
| Base colour | Black |
| Depth | 1360 mm |
| Frame colour | Black |
| Guarantee | G024M |
| Height (max) | 96 cm |
| Maximum user height | 220 cm |
| Maximum user weight | 122 kg |
| Minimum user height | 120 cm |
| Minimum user weight | 20 kg |
| Package depth | 600 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package type | Box |
| Package width | 800 mm |
| Product type | Universal gaming chair |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Racing wheel/flight stand included | Yes |
| Seat colour | Black |
| Seat depth | 40 cm |
| Seat height | 29 cm |
| Seat type | Padded seat |
| Seat width | 42 cm |
| Theme | Racing |
| Warnings | Keep away from sources of open flame and high temperatures. Avoid sudden movements when sitting on the chair to avoid falls. Do not use the chair in a manner incompatible with its intended use. |
| Weight | 9 kg |
| Width | 540 mm |
