

































Nitro Concepts S300 Upholstered padded seat Upholstered padded backrest
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: NITRO CONCEPTS
- Κωδικός: WLONONWCRPSEJ
- Βάρος(kg): 29.33kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 87.80cm x 68.10cm x 38.30cm
- EAN: 4251442501419
381,52€
Χωρίς ΦΠΑ: 307,68€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Adjustable armrest | Yes |
| Adjustable backrest | Yes |
| Adjustable seat height | Yes |
| Armrest | Yes |
| Armrest adjustment type | 3D armrest |
| Backrest colour | Black, Green |
| Backrest height | 87 cm |
| Backrest material | Fabric, Foam |
| Backrest type | Upholstered padded backrest |
| Backrest width | 56 cm |
| Castor wheels | Yes |
| Ergonomic design | Yes |
| Frame colour | Black |
| Frame material | Steel |
| Guarantee | G024M |
| Headrest | Yes |
| Height (max) | 140 cm |
| Height (min) | 128 cm |
| Height adjustment | 13 cm |
| Lumbar pillow | Yes |
| Number of wheels | 5 wheel(s) |
| Package depth | 680 mm |
| Package height | 380 mm |
| Package weight | 27.5 kg |
| Package width | 880 mm |
| Seat colour | Green Black |
| Seat depth | 56 cm |
| Seat height (max) | 61 cm |
| Seat height (min) | 48 cm |
| Seat material | Foam Fabric |
| Seat type | Upholstered padded seat |
| Seat width | 57 cm |
| Weight | 24.5 kg |
| Wheel diameter | 5 cm |
