































GENESIS Nitro 720 PC gaming chair Air filled seat Black, Pink
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: GENESIS
- Κωδικός: WLONONWCRPPE5
- Βάρος(kg): 19.80kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 32.30cm x 72.50cm x 68.50cm
- EAN: 5901969435153
279,48€
Χωρίς ΦΠΑ: 225,39€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Adjustable armrest | Yes |
| Adjustable backrest | Yes |
| Adjustable headrest | Yes |
| Armrest | Yes |
| Armrest adjustment type | 3D armrest |
| Armrest height (max) | 36 cm |
| Armrest height (min) | 28 cm |
| Armrest type | Hard armrest |
| Assembly required | Yes |
| Backrest angle range | 0 - 135 |
| Backrest colour | Pink Black |
| Backrest height | 83.5 cm |
| Backrest material | Fabric Leather |
| Backrest type | Mesh backrest |
| Backrest width | 60 cm |
| Base colour | Black/Pink |
| Base material | Metal |
| Castor wheels | Yes |
| Frame colour | Blue |
| Frame material | Metal |
| Gas lift class | 4 |
| Guarantee | G024M |
| Headrest | Yes |
| Height (max) | 135 cm |
| Height (min) | 128 cm |
| Maximum user height | 195 cm |
| Maximum user weight | 150 kg |
| Mechanism type | Butterfly mechanism |
| Minimum user height | 160 cm |
| Neck rest pillow | Yes |
| Number of wheels | 5 wheel(s) |
| Package depth | 860 mm |
| Package height | 320 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 22.5 kg |
| Package width | 680 mm |
| Pallet gross height | 186 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross weight | 191 kg |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Product type | PC gaming chair |
| Products per pallet | 8 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Racing wheel/flight stand included | No |
| Rocking function | Yes |
| Seat colour | Black Pink |
| Seat depth | 50 cm |
| Seat height (max) | 53.5 cm |
| Seat height (min) | 46.5 cm |
| Seat material | Fabric |
| Seat type | Air filled seat |
| Seat width | 62 cm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | 0 - 135 |
| Weight | 20 kg |
| Wheel diameter | 6 cm |
