































GENESIS Nitro 710 PC gaming chair Air filled seat White
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: GENESIS
- Κωδικός: WLONONWCRPRLD
- Βάρος(kg): 19.80kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 32.30cm x 68.50cm x 72.50cm
- EAN: 5901969435160
272,96€
Χωρίς ΦΠΑ: 220,13€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Adjustable armrest | Yes |
| Adjustable headrest | Yes |
| Armrest | Yes |
| Armrest type | Hard armrest |
| Backrest colour | White |
| Backrest height | 83.5 cm |
| Backrest material | Fabric Leather |
| Backrest type | Mesh backrest |
| Backrest width | 60 cm |
| Base colour | White |
| Base material | Metal |
| Castor wheels | Yes |
| Control type | Rotary |
| Ergonomic design | Yes |
| Frame colour | White |
| Gas lift class | 4 |
| Guarantee | G024M |
| Headrest | Yes |
| Maximum user height | 195 cm |
| Maximum user weight | 150 kg |
| Mechanism type | Butterfly mechanism |
| Minimum user height | 160 cm |
| Neck rest pillow | Yes |
| Number of wheels | 5 wheel(s) |
| Package type | Box |
| Product type | PC gaming chair |
| Racing wheel/flight stand included | No |
| Rocking function | Yes |
| Seat colour | Pink White |
| Seat depth | 50 cm |
| Seat material | Fabric |
| Seat type | Air filled seat |
| Seat width | 62 cm |
| Weight | 19 kg |
