

















Thrustmaster Steering Wheel T248X Game racing wheel Black
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Thrustmaster
- Κωδικός: WLONONWCR4572
- Βάρος(kg): 8.45kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 38.20cm x 46.60cm x 33.60cm
- EAN: 3362934402754
362,84€
Χωρίς ΦΠΑ: 292,61€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Allen key | Y |
| Buttons quantity | 25 |
| Clamps included | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Depth | 300 mm |
| Device interface | USB |
| Device type | Steering wheel + Pedals |
| Gaming control function buttons | D-pad |
| Gaming platforms supported | Xbox Series X Xbox One Xbox Series S PC |
| Guarantee | F024M |
| Handlebar diameter | 280 mm |
| Height | 280 mm |
| LCD display | Yes |
| Pedals dimensions (WxDxH) | 300 x 370 x 210 mm |
| Pedals included | Yes |
| Pedals weight | 3 kg |
| Power source | External Power Supply |
| Power supply cable | Yes |
| Power supply included | Yes |
| Power supply unit (PSU) capacity | 48 W |
| Product colour | Black Silver |
| Programmable buttons | Yes |
| Quick installation guide | Yes |
| Reflex vibration | Yes |
| Steering wheel rotation angle | 900 |
| USB cable included | Yes |
| Weight | 2.7 kg |
| Wheel diameter | 28 cm |
| Width | 280 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 11 Windows 10 |
