











Logitech G G920 Driving Force
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Logitech
- Κωδικός: GIALOGAXO0001
- Βάρος(kg): 7.68kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 31.50cm x 33.50cm x 44.00cm
- EAN: 5099206058996
318,88€
Χωρίς ΦΠΑ: 257,16€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries included | No |
| Cables included | USB |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB |
| Device type | Steering wheel + Pedals |
| Force feedback | Yes |
| Gaming control function buttons | D-pad |
| Gaming control technology | Analogue / Digital |
| Gaming platforms supported | PC Xbox Series S Xbox Series X Xbox One |
| Guarantee | F024M |
| Harmonized System (HS) code | 95049080 |
| Housing material | Leather Thermoplastic Aluminium Nylon Stainless steel |
| Master (outer) case gross weight | 7.66 kg |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 50992060573004 |
| Master (outer) case height | 338 mm |
| Master (outer) case length | 448 mm |
| Master (outer) case width | 314 mm |
| Minimum storage drive space | 150 MB |
| Package depth | 436.6 mm |
| Package height | 322.3 mm |
| Package weight | 7.21 kg |
| Package width | 300 mm |
| Packaging content | Force feedback racing wheel Pedals Power supply User documentation |
| Pedals box material | Cold rolled steel Stainless steel Polyoxymethylene (POM) |
| Pedals dimensions (WxDxH) | 311 x 428.5 x 167 mm |
| Pedals weight | 3.1 kg |
| Power source | Cable |
| Power supply included | Yes |
| Product colour | Black |
| Products per intermodal container (20ft) | 564 pc(s) |
| Products per intermodal container (40ft) | 1164 pc(s) |
| Reflex vibration | Yes |
| Steering wheel dimensions (WxDxH) | 278 x 260 x 270 mm |
| Steering wheel material | Aluminium, Leather |
| Steering wheel weight | 2.25 kg |
| User guide | Yes |
| Warnings | Avoid the appliance coming into contact with water or other liquids, which may lead to a short circuit. The product contains electronic components, do not disassemble or repair them yourself. The product should only be used for the purpose described in th |
| Weight | 5.35 kg |
| Windows operating systems supported | Yes |
