









Denver DCW-3520 camera drone 4 rotors Quadcopter 1280 x 720 pixels 1600 mAh Black
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: denver
- Κωδικός: WLONONWCRSONR
- Βάρος(kg): 2.81kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 54.90cm x 14.00cm x 37.50cm
- EAN: 5706751083587
100,02€
Χωρίς ΦΠΑ: 80,66€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Battery capacity | 1600 mAh |
| Battery operated | Yes |
| Battery technology | Lithium |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Channels quantity | 4 channels |
| Charging time | 40 min |
| Compliance certificates | CE |
| Depth | 280 mm |
| Flight modes | Altitude hold mode |
| Foldable | Yes |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Guarantee | G024M |
| Gyroscope | Yes |
| Height | 55 mm |
| Maximum flight time | 15 min |
| Maximum operating distance | 100 m |
| Maximum video resolution | 1280 x 720 pixels |
| Moving control functions | Backward Forward Downward Turn left Turn right |
| Number of axis | 6 |
| Number of batteries (transmitter) | 3 |
| Number of propeller blades | 2 |
| Number of rotors | 4 rotors |
| Output power | 40 W |
| Package weight | 530 g |
| Power source | Battery |
| Product colour | Black |
| Rechargeable battery | Yes |
| Recommended age group | Adolescence |
| Remote control batteries included | No |
| Remote control battery type | AA |
| Remote control included | Yes |
| Return Home function | Yes |
| Second camera maximum image resolution | 640 x 480 pixels |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Suitable for indoor use | No |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Supported video streaming modes | 720p |
| Type | Quadcopter |
| Video resolutions | 1280 x 720 pixels |
| Wi-Fi | Yes |
| Width | 295 mm |
