LG UHD AI 43UA73003LA TV 109.2 cm (43") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
LG UHD AI 43UA73003LA TV 109.2 cm (43
  • Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
  • Κατασκευαστής: LG
  • Κωδικός: TVALG-LCD0722
  • Βάρος(kg): 9.50kg
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
AC input frequency50/60 Hz
AC input voltage100 - 240 V
Apple AirPlay 2 supportYes
Audio decodersDolby AC4 Dolby AC3
Audio formats supportedEAC3 MP2 MP3 HE-AAC PCM AAC apt-X
Audio output channels2.0 channels
Automatic brightness controlNo
BluetoothYes
Bluetooth version5.1
Cables includedAC
Consumer Electronics Control (CEC)SimpLink
Control typeRemote
Depth (with stand)233 mm
Depth (without stand)57.9 mm
Digital signal format systemDVB-T2 DVB-S DVB-T DVB-C DVB-S2
Display diagonal109.2 cm (43")
Display diagonal (metric)108 cm
Display resolution3840 x 2160 pixels
Display technologyLED
DVD playerNo
Energy consumption (HDR) per 1000 hours76 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours54 kWh
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency class (SDR)G
Energy efficiency scaleA to G
Enhanced Audio Return Channel (eARC)Yes
Ethernet LANYes
European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code2240965
Frameless designNo
Game featuresAuto Low Latency Mode (ALLM), Game Optimizer, HGiG, Variable Refresh Rate (VRR)
Google applicationsGoogle Home Google Cast
GuaranteeF024M
HD type4K Ultra HD
HDMI ports quantity3
Height (with stand)608 mm
Height (without stand)558 mm
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Intelligent Voice RecognitionYes
Internet TVYes
Introduction year2025
LED backlightYes
LED backlighting typeDirect-LED
Multi ViewYes
Native aspect ratio16:9
Native refresh rate60 Hz
Operating system installedWebOS
Operating system version25
Package depth115 mm
Package height646 mm
Package weight9.1 kg
Package width1075 mm
Panel mounting interface300 x 300
PC in (D-Sub)No
Picture mode10 ways
Picture processor7 Gen8 AI Processor 4K
Plug and PlayYes
Power consumption (standby)0.5 W
Product colourBlack
Remote control includedYes
RF ports quantity2
RMS rated power20 W
S/PDIF output1
Screen shapeFlat
Smart TVYes
Sound modesAI Sound Pro Clear Voice Pro
Speaker directionDown firing
Stand colourBlack
Stand depth23.3 cm
Stand typeLegs stand
Stand width95.3 cm
Supported graphics resolutions3840 x 2160
Supported video modes2160p
Tuner typeAnalog & digital
USB 2.0 ports quantity2
VESA mountingYes
Web browserYes
Weight (with stand)6.8 kg
Weight (without stand)6.7 kg
Wi-FiYes
Wi-Fi standardsWi-Fi 5 (802.11ac)
Width (with stand)957 mm
Width (without stand)957 mm