















TCL Q6C 55Q6C TV 139.7 cm (55") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Metallic
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: TCL
- Κωδικός: TVATCLLCD0131
- Βάρος(kg): 16.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 13.00cm x 135.00cm x 86.50cm
- EAN: 5901292526672
578,82€
Χωρίς ΦΠΑ: 466,79€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 4K Ultra HD upscaling | Yes |
| AI Upscale | Yes |
| Analog signal format system | PAL BG SECAM B/G PAL DK PAL I NTSC SECAM L PAL L PAL SECAM SECAM D/K |
| App distribution platform | Google Play |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Audio decoders | Dolby AC4 Dolby Atmos Dolby TrueHD DTS Virtual:X |
| Audio output channels | 2.1 channels |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| Auto channel search | Yes |
| Auto power off | Yes |
| Auto volume leveller | Yes |
| Basic hotel mode | No |
| Batteries included | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth profiles | HID A2DP |
| Built-in Chromecast | Yes |
| Built-in subwoofer | Yes |
| Colour depth | 10 bit |
| Common interface (CI) | Yes |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| Common interface Plus (CI+) version | 1.4 |
| Consumer Electronics Control (CEC) | T-link |
| Cord length | 2 m |
| Depth (with stand) | 297 mm |
| Depth (without stand) | 56 mm |
| Desktop stand | Yes |
| Digital audio optical out | 1 |
| Digital Living Network Alliance (DLNA) certified | Yes |
| Digital signal format system | DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
| Display diagonal | 139.7 cm (55") |
| Display diagonal (metric) | 140 cm |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display technology | QD-Mini LED |
| Doesn't contain | Mercury |
| DVD player | No |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega Contrast |
| Electronic Programme Guide (EPG) | Yes |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 150 kWh |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 70 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| Equalizer | Yes |
| Equalizer bands quantity | 7 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Frameless design | Yes |
| Game features | Auto Low Latency Mode (ALLM), Game Master, Variable Refresh Rate (VRR) |
| Game mode | Yes |
| Guarantee | G024M |
| HD type | 4K Ultra HD |
| HDMI ports quantity | 4 |
| HDMI Quick Switch | Yes |
| HDMI version | 2.1 |
| Height (with stand) | 776 mm |
| Height (without stand) | 713 mm |
| HID support | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Dolby Vision IQ High Dynamic Range 10 (HDR10) Hybrid Log-Gamma (HLG) High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus) |
| Hotel mode | No |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) | Yes |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version | 2.0.3 |
| Internal memory | 20700 MB |
| Internet TV | Yes |
| Introduction year | 2025 |
| Motion interpolation technology | PPI (Picture Performance Index) 4100 |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Noise reduction | Yes |
| Number of OSD languages | 59 |
| Number of speakers | 2 |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Operating system installed | Google TV |
| Operating system version | 12.0 |
| Package depth | 128 mm |
| Package height | 875 mm |
| Package weight | 16.3 kg |
| Package width | 1360 mm |
| Panel mounting interface | 300 x 300 |
| Peak luminance ratio | 65% |
| Picture processing technology | TCL AiPQ Pro Processor |
| Picture-in-Picture | No |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Processor cores | 4 |
| Product colour | Metallic |
| Programming period | 8 day(s) |
| Quantum dot color technology | Yes |
| Remote control included | Yes |
| Remote control type | RC833A |
| RF connector type | F, IEC |
| RF ports quantity | 2 |
| RMS rated power | 40 W |
| Screen shape | Flat |
| Sleep timer | Yes |
| Smart modes | Game Sports |
| Smart TV | Yes |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Soundbar included | No |
| Stand depth | 29.7 cm |
| Stand width | 96.3 cm |
| Subtitles function | Yes |
| Subwoofer RMS power | 20 W |
| TCL technologies (AV/TV) | Chromecast Built-In Dolby Atmos AiPQ Processor Onkyo Sound T-cast Dolby Vision HDR (High Dynamic Range) 240Hz Game Accelerator Bluetooth |
| Teletext function | Yes |
| Tuner type | Analog & digital |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB recording | No |
| User memory | 18.7 GB |
| VESA mounting | Yes |
| Video apps | Netflix Amazon Prime Video Apple TV YouTube |
| Video formats supported | H.265 H.264 MPEG2 |
| Viewable size diagonal | 138 cm |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Web browser | Yes |
| Weight (with stand) | 12.4 kg |
| Weight (without stand) | 12.2 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11g Wi-Fi 4 (802.11n) Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Width (with stand) | 1229 mm |
| Width (without stand) | 1229 mm |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Works with Apple Siri | No |
| Works with Samsung Bixby | No |
| Works with the Google Assistant | Yes |
