





Νέο Προϊόν






TCL C6K 98C6K TV 2.49 m (98") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Metallic
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: TCL
- Κωδικός: TVATCLLCD0195
- Βάρος(kg): 85.00kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 21.50cm x 238.40cm x 144.00cm
- EAN: 5901292525767
2.987,56€
Χωρίς ΦΠΑ: 2.409,32€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 4K Ultra HD upscaling | Yes |
| AI Upscale | Yes |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium Pro |
| Analog signal format system | PAL SECAM SECAM D/K NTSC SECAM L PAL I PAL DK SECAM B/G PAL BG PAL L |
| App distribution platform | Google Play |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Audio decoders | Dolby TrueHD DTS Virtual:X Dolby Atmos Dolby AC4 |
| Audio output channels | 2.1 channels |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| Auto channel search | Yes |
| Auto power off | Yes |
| Auto volume leveller | Yes |
| Basic hotel mode | No |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth profiles | HID A2DP |
| Browsing | Yes |
| Built-in Chromecast | Yes |
| Built-in subwoofer | Yes |
| Cables included | AC |
| Colour depth | 10 bit |
| Common interface (CI) | Yes |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| Common interface Plus (CI+) version | 1.4 |
| Consumer Electronics Control (CEC) | T-link |
| Control type | Remote |
| Cord length | 2 m |
| Depth (with stand) | 420 mm |
| Depth (without stand) | 64 mm |
| Desktop stand | Yes |
| Digital audio optical out | 1 |
| Digital Living Network Alliance (DLNA) certified | Yes |
| Digital signal format system | DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
| Display diagonal | 2.49 m (98") |
| Display diagonal (metric) | 249 cm |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display technology | QD-Mini LED |
| Doesn't contain | Mercury |
| DVD player | No |
| DVI port | No |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega Contrast |
| Electronic Programme Guide (EPG) | Yes |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 290 kWh |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 155 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| Equalizer | Yes |
| Equalizer bands quantity | 7 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2179745 |
| Frameless design | Yes |
| Game features | Auto Low Latency Mode (ALLM), Game Bar, Variable Refresh Rate (VRR) |
| Game mode | Yes |
| Guarantee | G024M |
| HD type | 4K Ultra HD |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 2.2 |
| HDMI ports quantity | 4 |
| HDMI Quick Switch | Yes |
| HDMI version | 2.1 |
| Height (with stand) | 1285 mm |
| Height (without stand) | 1247 mm |
| HID support | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus) Dolby Vision IQ Hybrid Log-Gamma (HLG) High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Hotel mode | No |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) | Yes |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version | 2.0.3 |
| Internal memory | 64000 MB |
| Internet TV | Yes |
| Introduction year | 2025 |
| Motion interpolation technology | PPI (Picture Performance Index) 4100 |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Noise reduction | Yes |
| Number of OSD languages | 63 |
| Number of speakers | 3 |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Operating system installed | Google TV |
| Operating system version | 12.0 |
| Package depth | 1430 mm |
| Package height | 215 mm |
| Package weight | 75.1 kg |
| Package width | 2384 mm |
| Panel mounting interface | 600 x 400 mm |
| PC in (D-Sub) | No |
| Peak luminance ratio | 65% |
| Picture processing technology | TCL AiPQ Pro Processor |
| Picture-in-Picture | No |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Processor cores | 4 |
| Product colour | Metallic |
| Programming period | 8 day(s) |
| Quantum dot color technology | Yes |
| Remote control included | Yes |
| Remote control type | RC833A |
| RF connector type | F, IEC |
| RF ports quantity | 2 |
| RMS rated power | 40 W |
| Screen shape | Flat |
| Smart modes | Sports Game |
| Smart TV | Yes |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Soundbar included | No |
| Stand depth | 42 cm |
| Stand width | 170.9 cm |
| Subtitles function | Yes |
| Subwoofer RMS power | 20 W |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160 |
| Supported video modes | 2160p |
| TCL technologies (AV/TV) | 288Hz Game Accelerator HDR (High Dynamic Range) T-cast Onkyo Sound |
| Teletext function | Yes |
| Tuner type | Analog & digital |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB recording | No |
| VESA mounting | Yes |
| Video apps | Netflix YouTube Amazon Prime Video Apple TV |
| Video formats supported | MPEG2 H.265 H.264 |
| Viewable size diagonal | 2.48 m |
| Warnings | The TV has live parts, use caution when connecting and disconnecting the power cord. The product may contain small parts, keep out of reach of children. The product contains electronic components that may be hazardous to the environment, do not dispose of |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Web browser | Yes |
| Weight (with stand) | 52.8 kg |
| Weight (without stand) | 51.8 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) Wi-Fi 4 (802.11n) Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Width (with stand) | 2180 mm |
| Width (without stand) | 2180 mm |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Works with Apple Siri | No |
| Works with Samsung Bixby | No |
| Works with the Google Assistant | Yes |
