















TCL 75T8C TV 190.5 cm (75") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Metallic 350 cd/m
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: TCL
- Κωδικός: TVATCLLCD0190
- Βάρος(kg): 33.00kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 17.50cm x 184.00cm x 112.00cm
- EAN: 5901292526702
1.037,88€
Χωρίς ΦΠΑ: 837,00€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 3D | No |
| 4 sides bezel-less design | Yes |
| 4K Ultra HD upscaling | Yes |
| Analog signal format system | PAL L NTSC SECAM L SECAM D/K PAL BG PAL I |
| Analogue tuner | Yes |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Audio decoders | Dolby Atmos |
| Audio output channels | 2.1 channels |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| Auto power off | Yes |
| Auto standby | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Common interface (CI) | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 6000:1 |
| Control type | Remote |
| Depth (with stand) | 343 mm |
| Depth (without stand) | 69.5 mm |
| Digital signal format system | DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
| Display brightness | 350 cd/m |
| Display diagonal | 190.5 cm (75") |
| Display refresh rates supported | 240 Hz |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display technology | QLED |
| Dolby Vision | Yes |
| DVB-T2 tuner | Yes |
| Electronic Programme Guide (EPG) | Yes |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 200 kWh |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 115 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy saving mode | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Frameless design | Yes |
| Game mode | Yes |
| Guarantee | G024M |
| HD type | 4K Ultra HD |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 4 |
| HDMI version | 2.1 |
| Height (with stand) | 1028 mm |
| Height (without stand) | 958 mm |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) | Yes |
| Hybrid Log-Gamma (HLG) | Yes |
| Internet TV | Yes |
| Introduction year | 2025 |
| LED backlight | Yes |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Lifestyle apps | Google Apps |
| Mains power | Yes |
| Manual | Yes |
| Miracast | Yes |
| Motion control | Yes |
| Music apps | Spotify |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Native refresh rate | 120 Hz |
| Noise reduction | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| Operating system installed | Google TV |
| Package depth | 178 mm |
| Package height | 1125 mm |
| Package weight | 34.2 kg 34.2 kg |
| Package width | 1850 mm |
| Panel mounting interface | 400 x 400 mm |
| PC in (D-Sub) | No |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Processor cores | 4 |
| Product colour | Metallic |
| Quick start guide | Yes |
| Remote control included | Yes |
| Response time | 8.5 ms |
| RMS rated power | 10 W |
| Screen mirroring | Yes |
| Screen shape | Flat |
| Screws included | Yes |
| Sleep timer | Yes |
| Smart TV | Yes |
| Smart TV applications | Netflix, YouTube, Amazon Prime, AppleTV+, Google Play Apps |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Stand type | Legs stand |
| Stand width | 131.6 cm |
| Subtitles function | Yes |
| Tuner type | Analog & digital |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB playback | Yes |
| VESA mounting | Yes |
| Video apps | Amazon Prime Video All 4 ITV Hub Netflix BBC iPlayer Google TV HBO Disney+ YouTube ITV X My5 Twitch NOW TV |
| Voice control | Yes |
| Weight (with stand) | 24.6 kg |
| Weight (without stand) | 24 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi ready | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Width (with stand) | 1666 mm |
| Width (without stand) | 1666 mm |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Works with Samsung Bixby | No |
| Works with the Google Assistant | Yes |
