








Νέο Προϊόν









TCL 75C8K TV 190.5 cm (75") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi 4500 cd/m Black
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: TCL
- Κωδικός: TVATCLLCD0194
- Βάρος(kg): 41.50kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 18.00cm x 185.00cm x 112.50cm
- EAN: 5901292525675
2.248,50€
Χωρίς ΦΠΑ: 1.813,31€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 4K Ultra HD upscaling | Yes |
| AI Upscale | Yes |
| Analog signal format system | PAL SECAM SECAM D/K PAL L SECAM B/G NTSC SECAM L PAL I PAL DK PAL BG |
| App distribution platform | Google Play |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Audio decoders | DTS Virtual:X |
| Audio output channels | 4.2.2 channels |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| Auto channel search | Yes |
| Auto power off | Yes |
| Auto volume leveller | Yes |
| Basic hotel mode | No |
| Batteries included | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth profiles | HID |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Built-in Chromecast | Yes |
| Built-in subwoofer | Yes |
| Common interface (CI) | Yes |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| Common interface Plus (CI+) version | 1.4 |
| Consumer Electronics Control (CEC) | T-link |
| Cord length | 2 m |
| DCI-P3 coverage | 97% |
| Depth (with stand) | 368 mm |
| Depth (without stand) | 51 mm |
| Desktop stand | Yes |
| Digital audio optical out | 1 |
| Digital Living Network Alliance (DLNA) certified | Yes |
| Digital signal format system | DVB-C DVB-S2 DVB-T2 |
| Display brightness | 4500 cd/m |
| Display diagonal | 190.5 cm (75") |
| Display diagonal (metric) | 190 cm |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display technology | QD-Mini LED |
| Doesn't contain | Mercury |
| DVD player | No |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega Contrast |
| Electronic Programme Guide (EPG) | Yes |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 350 kWh |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 85 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy efficiency class (SDR) | D |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| Equalizer | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Frameless design | Yes |
| Game features | Auto Low Latency Mode (ALLM), Game Master, Variable Refresh Rate (VRR) |
| Game mode | Yes |
| Guarantee | G024M |
| HD type | 4K Ultra HD |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 2.2 |
| HDMI ports quantity | 4 |
| HDMI Quick Switch | Yes |
| HDMI version | 2.1 |
| Height (with stand) | 986 mm |
| Height (without stand) | 949 mm |
| HID support | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus) High Dynamic Range 10 (HDR10) Dolby Vision IQ Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Hotel mode | No |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) | Yes |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version | 2.0.3 |
| Internet TV | Yes |
| Introduction year | 2025 |
| Motion interpolation technology | PPI (Picture Performance Index) 5000 |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Noise reduction | Yes |
| Number of OSD languages | 63 |
| Number of speakers | 8 |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Operating system installed | Google TV |
| Operating system version | 12.0 |
| Package depth | 178 mm |
| Package height | 1125 mm |
| Package weight | 40.2 kg |
| Package width | 1850 mm |
| Panel mounting interface | 400 x 400 |
| Picture processing technology | TCL TSR AiPQ Processor |
| Picture-in-Picture | No |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Processor cores | 4 |
| Product colour | Black |
| Programming period | 8 day(s) |
| Quantum dot color technology | Yes |
| Remote control included | Yes |
| RF connector type | F, IEC |
| RF ports quantity | 2 |
| RMS rated power | 90 W |
| Screen shape | Flat |
| Sleep timer | Yes |
| Smart modes | Sports Game |
| Smart TV | Yes |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Soundbar included | No |
| Stand depth | 36.9 cm |
| Stand width | 38.8 cm |
| Subtitles function | Yes |
| TCL technologies (AV/TV) | Bluetooth 288Hz Game Accelerator HDR (High Dynamic Range) Chromecast Built-In Dolby Atmos Dolby Vision AiPQ Processor T-cast |
| Teletext function | Yes |
| Tuner type | Analog & digital |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB recording | No |
| VESA mounting | Yes |
| Video apps | Netflix Amazon Prime Video Apple TV YouTube |
| Video formats supported | H.264 MPEG2 H.265 |
| Viewable size diagonal | 189 cm |
| Web browser | Yes |
| Weight (with stand) | 30.4 kg |
| Weight (without stand) | 28.4 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Width (with stand) | 1658 mm |
| Width (without stand) | 1658 mm |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Works with Apple Siri | No |
| Works with Samsung Bixby | No |
| Works with the Google Assistant | Yes |
