Samsung UE98DU9072U 2.49 m (98") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
Samsung UE98DU9072U 2.49 m (98
Samsung UE98DU9072U 2.49 m (98
Samsung UE98DU9072U 2.49 m (98
Samsung UE98DU9072U 2.49 m (98
Samsung UE98DU9072U 2.49 m (98
Samsung UE98DU9072U 2.49 m (98
Samsung UE98DU9072U 2.49 m (98
Samsung UE98DU9072U 2.49 m (98
Samsung UE98DU9072U 2.49 m (98
Samsung UE98DU9072U 2.49 m (98
Samsung UE98DU9072U 2.49 m (98
Samsung UE98DU9072U 2.49 m (98
Samsung UE98DU9072U 2.49 m (98
Samsung UE98DU9072U 2.49 m (98
Samsung UE98DU9072U 2.49 m (98
Samsung UE98DU9072U 2.49 m (98
  • Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
  • Κατασκευαστής: Samsung
  • Κωδικός: TVASA1LCD0667
  • Βάρος(kg): 76.00kg
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
AC input frequency50/60 Hz
AC input voltage220 - 240 V
AI UpscaleYes
AMD FreeSyncYes
AMD FreeSync typeFreeSync Premium
Audio output channels2.0 channels
Audio Return Channel (ARC)Yes
Backlight dimming technologyUHD Dimming
Bezel type3 Bezel-less
BluetoothYes
Bluetooth version5.2
Cables includedAC
Common interface (CI)Yes
Common interface Plus (CI+)Yes
Common interface Plus (CI+) version1.4
Depth (with stand)402.3 mm
Depth (without stand)63.5 mm
Desktop standYes
Digital audio coaxial out1
Digital signal format systemDVB-T2 DVB-C DVB-S2
Display diagonal2.49 m (98")
Display resolution3840 x 2160 pixels
Display technologyCrystal
Dynamic contrast ratio marketing nameMega Contrast
Electronic Programme Guide (EPG)Yes
Energy consumption (HDR) per 1000 hours498 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours178 kWh
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency class (SDR)F
Energy efficiency scaleA to G
Energy saving modeYes
Enhanced Audio Return Channel (eARC)Yes
Ethernet LANYes
Ethernet LAN (RJ-45) ports1
GuaranteeF024M
HD type4K Ultra HD
HDMI ports quantity3
Height (with stand)1298.2 mm
Height (without stand)1244.1 mm
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus) Filmmaker Mode
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)Yes
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version2.0.3
Internet TVYes
Introduction year2024
Motion interpolation technologyMotion Xcelerator
MultiroomYes
Native aspect ratio16:10
Native refresh rate120 Hz
On Screen Display (OSD)Yes
Operating system installedTizen
Package depth275 mm
Package height1404 mm
Package weight76 kg
Package width2369 mm
PC in (D-Sub)No
Picture processing technologySamsung Contrast Enhancer
Power consumption (standby)0.5 W
Power consumption (typical)178 W
Product colourBlack
Remote control includedYes
RF ports quantity2
RMS rated power20 W
Samsung technologies (AV/TV)Samsung Health Q-Symphony Samsung TV Plus
Screen shapeFlat
Smart TVYes
SmartThings app supportYes
Stand colourBlack
Tuner typeAnalog & digital
USB 2.0 ports quantity2
VESA mountingYes
Web browserYes
Weight (with stand)53.4 kg
Weight (without stand)51.8 kg
Wi-FiYes
Wi-Fi standardsWi-Fi 5 (802.11ac)
Width (with stand)2181.1 mm
Width (without stand)2181.1 mm