Samsung The Frame QE75LS03FWU 190.5 cm (75") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
Samsung The Frame QE75LS03FWU 190.5 cm (75
  • Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
  • Κατασκευαστής: Samsung
  • Κωδικός: TVASA1LCD0785
  • Βάρος(kg): 42.50kg
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
AC input frequency50/60 Hz
AC input voltage220 - 240 V
Adaptive soundYes
AI UpscaleYes
Ambient lightingYes
Ambient modeYes
AMD FreeSyncYes
AMD FreeSync typeFreeSync Premium Pro
Apple AirPlay 2 supportYes
Audio decodersDolby Atmos
Audio output channels2.0.2 channels
Audio pre-selection descriptorYes
Auto channel searchYes
Auto power offYes
Backlight dimming technologySupreme UHD Dimming
Bezel typeVNB (Very Narrow Bezel)
BluetoothYes
Bluetooth version5.3
Cables includedAC
Common interface (CI)Yes
Common interface Plus (CI+)Yes
Common interface Plus (CI+) version1.4
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Depth (with stand)319.8 mm
Depth (without stand)26.9 mm
Digital audio optical out1
Digital signal format systemDVB-T2 DVB-T
Display diagonal190.5 cm (75")
Display diagonal (metric)189 cm
Display refresh rates supported100 Hz 144 Hz
Display resolution3840 x 2160 pixels
Display technologyNeo QLED
E-manualYes
Eco sensorYes
Electronic Programme Guide (EPG)Yes
Energy consumption (HDR) per 1000 hours250 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours141 kWh
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency class (SDR)G
Energy efficiency scaleA to G
Energy saving modeYes
Enhanced Audio Return Channel (eARC)Yes
Ethernet LANYes
Ethernet LAN (RJ-45) ports1
European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code2204835
Far-field voice interactionYes
Game modeYes
GuaranteeF024M
HD type4K Ultra HD
HDMI ports quantity5
Height (with stand)995.3 mm
Height (without stand)965.4 mm
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)Yes
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version2.0.4
Internet TVYes
Introduction year2025
LED backlightYes
LED backlighting typeMini LED
MBR supportYes
Motion interpolation technologyMotion Xcelerator
Mounting kitYes
Mounting kit typeWall mount
Multi ViewYes
Native aspect ratio16:9
Native refresh rate100 Hz
Number of OSD languages27
On Screen Display (OSD)Yes
On Screen Display (OSD) languagesMulti
Operating system installedTizen
Package depth171 mm
Package height1082 mm
Package typeBox
Package weight40.5 kg
Package width1834 mm
Panel mounting interface400 x 400
PC in (D-Sub)No
Power consumption (max)240 W
Power consumption (standby)0.5 W
Power consumption (typical)141 W
Product colourBlack
Remote control includedYes
Remote control typeTM2561E
RF ports quantity2
RMS rated power40 W
Screen shapeFlat
Smart TVYes
SmartThings app supportYes
Sound mirroringYes
Sound modesSurround Game
Stand depth32 cm
Stand typeLegs stand
Stand width124.4 cm
Subtitles functionYes
Tap viewYes
Tuner typeAnalog & digital
TV initiate mirroringYes
TV key supportYes
Universal guideYes
USB 2.0 ports quantity3
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity1
VESA mountingYes
Voice controlYes
Voice guideYes
Web browserYes
Weight (with stand)30.9 kg
Weight (without stand)30.7 kg
Wi-FiYes
Wi-Fi standardsWi-Fi 5 (802.11ac)
Width (with stand)1685.3 mm
Width (without stand)1685.3 mm