Samsung S90F QE83S90FAE 2.11 m (83") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
Samsung S90F QE83S90FAE 2.11 m (83
  • Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
  • Κατασκευαστής: Samsung
  • Κωδικός: TVASA1LCD0797
  • Βάρος(kg): 49.00kg
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
AC input frequency50/60 Hz
AC input voltage220 - 240 V
AI UpscaleYes
Ambient modeYes
AMD FreeSyncYes
AMD FreeSync typeFreeSync Premium Pro
Anti-glare screenYes
Apple AirPlay 2 supportYes
Audio decodersDolby Atmos
Audio output channels2.1 channels
Audio pre-selection descriptorYes
Auto power offYes
Bezel type4 Bezel-less
BluetoothYes
Bluetooth version5.3
BrowsingYes
Built-in subwooferYes
Cables includedAC
Common interface (CI)No
Common interface Plus (CI+)Yes
Common interface Plus (CI+) version1.4
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Depth (with stand)359 mm
Depth (without stand)44.9 mm
Desktop standYes
Digital audio optical out1
Digital signal format systemDVB-C DVB-S2 DVB-T2
Display diagonal2.11 m (83")
Display diagonal (metric)210.8 cm
Display refresh rates supported120 Hz 144 Hz
Display resolution3840 x 2160 pixels
Display technologyOLED
Electronic Programme Guide (EPG)Yes
Energy consumption (HDR) per 1000 hours379 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours150 kWh
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency class (SDR)F
Energy efficiency scaleA to G
Energy saving modeYes
Enhanced Audio Return Channel (eARC)Yes
Ethernet LANYes
Ethernet LAN (RJ-45) ports1
European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code2205107
Firmware upgradeableYes
Game modeYes
GuaranteeF024M
HD type4K Ultra HD
HDMI ports quantity4
Height (with stand)1133.7 mm
Height (without stand)1062.8 mm
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
High Dynamic Range (HDR) technologyOLED HDR+ High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)Yes
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version2.0.4
Internet TVYes
Introduction year2025
Multi ViewYes
Native aspect ratio16:9
Native refresh rate120 Hz
Number of OSD languages28
Number of tuners2 tuner(s)
On Screen Display (OSD)Yes
Operating system installedTizen
Package depth189 mm
Package height1234 mm
Package weight49.8 kg
Package width2024 mm
Panel mounting interface400 x 300
PC in (D-Sub)No
Picture processorNQ4 AI Gen3
Power consumption (standby)0.5 W
Product colourBlack
Remote control includedYes
Remote control typeTM2360E
RF ports quantity2
RMS rated power40 W
Samsung technologies (AV/TV)Object Tracking Sound Lite Q-Symphony Wide Viewing Angle LaserSlim Design Smart Calibration Motion Xcelerator 144Hz
Screen shapeFlat
Smart modesFilmmaker Game
Smart TVYes
SmartThings app supportYes
Sound mirroringYes
Stand colourSilver
Stand depth35.9 cm
Stand typeCenter stand
Stand width36.6 cm
Subtitles functionYes
Tuner typeAnalog & digital
TV initiate mirroringYes
TV key supportYes
TV sound to mobile deviceYes
USB 2.0 ports quantity2
VESA mountingYes
Voice controlYes
Voice guideYes
Web browserYes
Weight (with stand)39.4 kg
Weight (without stand)37.6 kg
Wi-FiYes
Wi-Fi standardsWi-Fi 5 (802.11ac)
Width (with stand)1851 mm
Width (without stand)1851 mm