Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
Samsung QE85QN70FAU 2.16 m (85
  • Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
  • Κατασκευαστής: Samsung
  • Κωδικός: TVASA1LCD0793
  • Βάρος(kg): 52.00kg
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
AC input frequency50/60 Hz
AC input voltage220-240 V
Active voice amplifier (AVA)Yes
AI UpscaleYes
Apple AirPlay 2 supportYes
Audio output channels2.0 channels
Auto power offYes
Backlight dimming technologySupreme UHD Dimming
Bezel type3 Bezel-less
BluetoothYes
Bluetooth version5.3
Common interface (CI)Yes
Common interface Plus (CI+)Yes
Common interface Plus (CI+) version1.4
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Depth (with stand)366.5 mm
Depth (without stand)26.9 mm
Digital audio optical out1
Digital signal format systemDVB-C DVB-S2 DVB-T2
Display diagonal2.16 m (85")
Display diagonal (metric)214 cm
Display refresh rates supported144 Hz
Display resolution3840 x 2160 pixels
Display technologyNeo QLED
Dynamic contrast ratio marketing nameQuantum Matrix Technology
Eco sensorYes
Electronic Programme Guide (EPG)Yes
Energy consumption (HDR) per 1000 hours300 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours127 kWh
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency class (SDR)E
Energy efficiency scaleA to G
Energy saving modeYes
Enhanced Audio Return Channel (eARC)Yes
Ethernet LANYes
Ethernet LAN (RJ-45) ports1
European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code2204881
GuaranteeF024M
HD type4K Ultra HD
HDMI ports quantity4
Height (with stand)1144.2 mm
Height (without stand)1086.5 mm
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)Yes
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) versionHbbTV 2.0.3
Internet TVYes
Motion interpolation technologyMotion Xcelerator
Multi ViewYes
Native aspect ratio16:9
Native refresh rate100 Hz
Number of OSD languages28
Object Tracking Sound+ (OTS+)Yes
On Screen Display (OSD)Yes
Operating system installedTizen
Package depth171 mm
Package height1200 mm
Package typeBox
Package weight53.9 kg
Package width2059 mm
Panel mounting interface600 x 400
Picture processing technologySamsung Real Depth Enhancer
Power consumption (max)310 W
Power consumption (standby)0.5 W
Power consumption (typical)127 W
Product colourBlack
RMS rated power20 W
Screen shapeFlat
Smart TVYes
Sound mirroringYes
Sound modesAdaptive Sound Pro
Stand depth36.6 cm
Stand width37.5 cm
Tap viewYes
Tuner typeAnalog & digital
TV key supportYes
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity2
VESA mountingYes
Web browserYes
Weight (with stand)42.3 kg
Weight (without stand)40.7 kg
Wi-FiYes
Wi-Fi standardsWi-Fi 5 (802.11ac)
Width (with stand)1901.7 mm
Width (without stand)1901.7 mm