Samsung QE65S95FAT 165.1 cm (65") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
Samsung QE65S95FAT 165.1 cm (65
  • Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
  • Κατασκευαστής: Samsung
  • Κωδικός: TVASA1LCD0763
  • Βάρος(kg): 38.00kg
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
4K Ultra HD upscalingYes
Adaptive soundYes
Aerial inputDVB-T2CS2 x2
Ambient modeYes
AMD FreeSyncYes
Annual energy consumption139 kWh
Anti-glare screenYes
Apple AirPlay 2 supportYes
Audio output channels4.2.2 channels
Audio Return Channel (ARC)Yes
Audio systemDolby Atmos
Auto power offYes
Auto standbyYes
Bezel type4 Bezel-less
BluetoothYes
Bluetooth version5.3
Cables includedAC
Colour nameGraphite Black
Common interface (CI)Yes
Common interface Plus (CI+)Yes
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Depth (with stand)267.9 mm
Depth (without stand)11 mm
Digital audio optical out1
Display diagonal165.1 cm (65")
Display refresh rates supported165 Hz
Display resolution3840 x 2160 pixels
Display technologyOLED
Electronic Programme Guide (EPG)Yes
Energy consumption (HDR) per 1000 hours315 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours100 kWh
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency class (SDR)F
Energy saving modeYes
Enhanced Audio Return Channel (eARC)Yes
Ethernet LANYes
Ethernet LAN (RJ-45) ports1
Far-field voice interactionYes
Game modeYes
GuaranteeF024M
HD type4K Ultra HD
HDMIYes
HDMI ports quantity4
Height (with stand)894.4 mm
Height (without stand)829.4 mm
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Internet TVYes
Introduction year2025
ManualYes
Mini wall mount supportYes
MiracastNo
Motion interpolation technologyMotion Xcelerator
Native refresh rate120 Hz
Operating system installedTizen
Operating system versionTizen
Package depth170 mm
Package height935 mm
Package weight39.8 kg 39.8 kg
Package width1635 mm
Panel mounting interface400 x 300 mm
Power consumption (max)540 W
Power consumption (standby)0.5 W
Power consumption (typical)100 W
ProcessorNQ4 AI Gen3 Processor
Product colourBlack
Q-SymphonyYes
Remote control includedYes
Remote control typeTM2360E
RF ports quantity1
RMS rated power70 W
Samsung technologies (AV/TV)AI Auto Game Mode AI Mode Samsung Knox Security OLED HDR Pro AI Sound Pro Motion Xcelerator 165Hz 4K AI Upscaling Pro Infinity One Design with One Connect Box Smart TV powered by Tizen Slim Fit Wall-Mount Compatible Samsung Health AI Energy Mode Dolby Atm
Screen mirroringYes
Screen shapeFlat
Smart Remote includedYes
Smart TVYes
SmartThings app supportYes
Sound modesAdaptive Sound Pro Surround
Sound technologyDolby Atmos, Q-Symphony, OTS+, Adaptive Sound Pro, Surround, 360 Audio
StandSLIM OC STAND
Stand colourBlack
Subtitles functionYes
Tuner typeAnalog & digital
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity3
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity1
VESA mountingYes
Video appsSamsung TV Plus
Voice controlYes
Weight (with stand)29 kg
Weight (without stand)18.9 kg
Wi-FiYes
Width (with stand)1443.5 mm
Width (without stand)1443.5 mm