Samsung QE55S95FAT 139.7 cm (55") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
Samsung QE55S95FAT 139.7 cm (55
  • Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
  • Κατασκευαστής: Samsung
  • Κωδικός: TVASA1LCD0784
  • Βάρος(kg): 31.50kg
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
AC input frequency50/60 Hz
AC input voltage220-240 V
Adaptive soundYes
AI UpscaleYes
AMD FreeSyncYes
AMD FreeSync typeFreeSync Premium Pro
Anti-glare screenYes
Apple AirPlay 2 supportYes
Audio decodersDolby Atmos
Audio output channels4.2.2 channels
Audio pre-selection descriptorYes
Auto power offYes
Bezel type4 Bezel-less
BluetoothYes
Bluetooth version5.3
Colour nameGraphite Black
Common interface (CI)Yes
Common interface Plus (CI+)Yes
Common interface Plus (CI+) version1.4
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Depth (with stand)267.9 mm
Depth (without stand)11 mm
Digital audio optical out1
Digital signal format systemDVB-T2 DVB-CS2
Display diagonal139.7 cm (55")
Display diagonal (metric)138 cm
Display refresh rates supported165 Hz
Display resolution3840 x 2160 pixels
Display technologyOLED
Electronic Programme Guide (EPG)Yes
Energy consumption (HDR) per 1000 hours256 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours84 kWh
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency class (SDR)G
Energy efficiency scaleA to G
Energy saving modeYes
Enhanced Audio Return Channel (eARC)Yes
Ethernet LANYes
Ethernet LAN (RJ-45) ports1
European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code2205156
Far-field voice interactionYes
GuaranteeF024M
HD type4K Ultra HD
HDMI ports quantity4
Height (with stand)771.4 mm
Height (without stand)706.3 mm
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)Yes
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) versionHbbTV 2.0.4
Internet TVYes
Motion interpolation technologyMotion Xcelerator
Multi ViewYes
Native refresh rate120 Hz
Number of OSD languages27
Number of tuners2 tuner(s)
Object Tracking Sound+ (OTS+)Yes
On Screen Display (OSD)Yes
Operating system installedTizen
Operating system versionTizen
Package depth165 mm
Package height818 mm
Package typeBox
Package weight33.1 kg
Package width1432 mm
Panel mounting interface400 x 300 mm
Picture processing technologySamsung Real Depth Enhancer
Power consumption (max)400 W
Power consumption (standby)0.5 W
Power consumption (typical)84 W
Product colourBlack
Remote control includedYes
Remote control typeTM2360E
RF ports quantity1
RMS rated power70 W
Screen shapeFlat
Smart TVYes
Sound mirroringYes
Sound modesAdaptive Sound Pro
Tap viewYes
Tuner typeAnalog & digital
TV key supportYes
USB 2.0 ports quantity1
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity3
VESA mountingYes
Video appsSamsung TV Plus
Web browserYes
Weight (with stand)23.9 kg
Weight (without stand)13.8 kg
Wi-FiYes
Wi-Fi standardsWi-Fi 5 (802.11ac)
Width (with stand)1224.6 mm
Width (without stand)1224.6 mm