Samsung Q7F QE43Q7FAAU 109.2 cm (43") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
Samsung Q7F QE43Q7FAAU 109.2 cm (43
  • Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
  • Κατασκευαστής: Samsung
  • Κωδικός: TVASA1LCD0728
  • Βάρος(kg): 9.08kg
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
4K Ultra HD upscalingYes
AC input frequency50/60 Hz
AC input voltage220 - 240 V
Adaptive soundYes
AI UpscaleYes
Audio output channels2.0 channels
Audio pre-selection descriptorYes
Auto power offYes
Backlight dimming technologySupreme UHD Dimming
Bezel type3 Bezel-less
BluetoothYes
Bluetooth version5.3
Cables includedAC
Colour nameBlack
Common interface (CI)Yes
Common interface Plus (CI+)Yes
Common interface Plus (CI+) version1.4
ConnectShare (HDD)Yes
ConnectShare (USB)Yes
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Depth (with stand)191 mm
Depth (without stand)59.7 mm
Digital signal format systemDVB-T DVB-T2
Display diagonal109.2 cm (43")
Display diagonal (metric)108 cm
Display resolution3840 x 2160 pixels
Display technologyQLED
Dynamic contrast ratio marketing nameMega Contrast
Eco sensorYes
Electronic Programme Guide (EPG)Yes
Energy consumption (HDR) per 1000 hours102 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours53 kWh
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency class (SDR)G
Energy efficiency scaleA to G
Energy saving modeYes
Enhanced Audio Return Channel (eARC)Yes
Ethernet LANYes
Ethernet LAN (RJ-45) ports1
Game modeYes
GuaranteeF024M
HD type4K Ultra HD
HDMI ports quantity3
Height (with stand)609.7 mm
Height (without stand)561.4 mm
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus) Filmmaker Mode Quantum HDR
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)Yes
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version2.0.4
Internet TVYes
Motion interpolation technologyMotion Xcelerator
Multi ViewYes
Native aspect ratio16:9
Native refresh rate50 Hz
Number of OSD languages27
Number of tuners2 tuner(s)
On Screen Display (OSD)Yes
On Screen Display (OSD) languagesMulti
Operating system installedTizen
Package depth123 mm
Package height650 mm
Package typeBox
Package weight10 kg
Package width1097 mm
Panel mounting interface200 x 200
PC in (D-Sub)No
Plug and PlayYes
Power consumption (max)115 W
Power consumption (standby)0.5 W
Power consumption (typical)53 W
Product colourBlack
Remote control includedYes
Remote control typeTM2360E
RF ports quantity2
RMS rated power20 W
Screen mirroringYes
Screen shapeFlat
Slim fit wall mount supportYes
Smart modesFilmmaker
Smart TVYes
SmartThings app supportYes
Sound mirroringYes
Stand colourBlack
Stand depth19.1 cm
Stand typeLegs stand
Stand width67.5 cm
Tuner typeAnalog & digital
TV initiate mirroringYes
TV key supportYes
Universal Browse & PlayYes
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity1
VESA mountingYes
Video appsSamsung TV Plus
Voice guideYes
Web browserYes
Weight (with stand)7.4 kg
Weight (without stand)7.1 kg
Wi-FiYes
Wi-Fi standardsWi-Fi 5 (802.11ac)
Width (with stand)967.5 mm
Width (without stand)967.5 mm