LG QNED evo AI 75QNED93A6A 190.5 cm (75") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
LG QNED evo AI 75QNED93A6A 190.5 cm (75
  • Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
  • Κατασκευαστής: LG
  • Κωδικός: TVALG-LCD0697
  • Βάρος(kg): 40.00kg
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
AC input frequency50/60 Hz
AC input voltage100-240 V
AMD FreeSyncYes
AMD FreeSync typeFreeSync
Apple AirPlay 2 supportYes
Audio decodersDolby Atmos Dolby Digital
Audio output channels2.2 channels
Audio Return Channel (ARC)Yes
Backlight dimming technologyPrecision Dimming Pro
BluetoothYes
Bluetooth profilesA2DP
Bluetooth version5.3
Built-in subwooferYes
Cables includedAC
Common interface (CI)Yes
Common interface Plus (CI+)Yes
Common interface Plus (CI+) version1.4
Consumer Electronics Control (CEC)SimpLink
Depth (with stand)402 mm
Depth (without stand)58.8 mm
Desktop standYes
Digital audio optical out1
Digital signal format systemDVB-T DVB-S2 DVB-S DVB-T2
Display diagonal190.5 cm (75")
Display diagonal (metric)189 cm
Display refresh rates supported144 Hz
Display resolution3840 x 2160 pixels
Display technologyQNED MiniLED
DVD playerNo
Electronic Programme Guide (EPG)Yes
Energy consumption (HDR) per 1000 hours305 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours140 kWh
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency class (SDR)G
Energy saving modeYes
Enhanced Audio Return Channel (eARC)Yes
Ethernet LANYes
Ethernet LAN (RJ-45) ports1
Frameless designYes
Game featuresAuto Low Latency Mode (ALLM), Game Optimizer, HGiG, Variable Refresh Rate (VRR)
Game modeYes
GuaranteeF024M
HD type4K Ultra HD
HDMI ports quantity4
HDMI version2.1
Height (with stand)1028 mm
Height (without stand)955 mm
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)Yes
Internet TVYes
Introduction year2025
LED backlightYes
LED backlighting typeMini LED
Motion interpolation technologyMotion Pro
Multi ViewYes
Native aspect ratio16:9
Native refresh rate120 Hz
Number of OSD languages38
Number of speakers4
On Screen Display (OSD)Yes
Operating system installedWebOS
Package depth164 mm
Package height1103 mm
Package weight38 kg
Package width2060 mm
Panel mounting interface400 x 300 mm
PC in (D-Sub)No
Picture processing technologyLG AI Picture Pro
Picture processor8 AI Processor 4K
Power consumption (standby)0.5 W
Processor cores4
Product colourBlack
Programming period8 day(s)
Remote control includedYes
RF ports quantity2
RMS rated power40 W
Screen shapeFlat
Smart TVYes
Sound modesAI Sound Pro Clear Voice Pro
Stand depth40.2 cm
Stand typeConnected stand
Stand width55 cm
Subtitles functionYes
Subwoofer RMS power20 W
Teletext functionYes
Tuner typeAnalog & digital
USB 2.0 ports quantity2
VESA mountingYes
Video formats supportedHEVC/H.265 AV1 VP9
Voice guideYes
Web browserYes
Weight (with stand)27.6 kg
Weight (without stand)25.7 kg
Wi-FiYes
Wi-Fi standardsWi-Fi 6 (802.11ax)
Width (with stand)1667 mm
Width (without stand)1667 mm