























LG QNED evo AI 75QNED93A6A 190.5 cm (75") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: LG
- Κωδικός: TVALG-LCD0697
- Βάρος(kg): 40.00kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 16.00cm x 206.00cm x 109.00cm
- EAN: 8806096416754
2.157,69€
Χωρίς ΦΠΑ: 1.740,07€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100-240 V |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Audio decoders | Dolby Atmos Dolby Digital |
| Audio output channels | 2.2 channels |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| Backlight dimming technology | Precision Dimming Pro |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth profiles | A2DP |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Built-in subwoofer | Yes |
| Cables included | AC |
| Common interface (CI) | Yes |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| Common interface Plus (CI+) version | 1.4 |
| Consumer Electronics Control (CEC) | SimpLink |
| Depth (with stand) | 402 mm |
| Depth (without stand) | 58.8 mm |
| Desktop stand | Yes |
| Digital audio optical out | 1 |
| Digital signal format system | DVB-T DVB-S2 DVB-S DVB-T2 |
| Display diagonal | 190.5 cm (75") |
| Display diagonal (metric) | 189 cm |
| Display refresh rates supported | 144 Hz |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display technology | QNED MiniLED |
| DVD player | No |
| Electronic Programme Guide (EPG) | Yes |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 305 kWh |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 140 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Energy saving mode | Yes |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Frameless design | Yes |
| Game features | Auto Low Latency Mode (ALLM), Game Optimizer, HGiG, Variable Refresh Rate (VRR) |
| Game mode | Yes |
| Guarantee | F024M |
| HD type | 4K Ultra HD |
| HDMI ports quantity | 4 |
| HDMI version | 2.1 |
| Height (with stand) | 1028 mm |
| Height (without stand) | 955 mm |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) Dolby Vision Dynamic Tone Mapping PRO Hybrid Log-Gamma (HLG) Filmmaker Mode |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) | Yes |
| Internet TV | Yes |
| Introduction year | 2025 |
| LED backlight | Yes |
| LED backlighting type | Mini LED |
| LG technologies (AV/TV) | AI Acoustic Tuning LG Sound Sync Dynamic Tone Mapping Pro AI Sound Pro WOW Orchestra ThinQ Bluetooth Surround Ready |
| Motion interpolation technology | Motion Pro |
| Multi View | Yes |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Native refresh rate | 120 Hz |
| Number of OSD languages | 38 |
| Number of speakers | 4 |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Operating system installed | WebOS |
| Package depth | 164 mm |
| Package height | 1103 mm |
| Package weight | 38 kg |
| Package width | 2060 mm |
| Panel mounting interface | 400 x 300 mm |
| PC in (D-Sub) | No |
| Picture processing technology | LG AI Picture Pro |
| Picture processor | 8 AI Processor 4K |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Processor cores | 4 |
| Product colour | Black |
| Programming period | 8 day(s) |
| Remote control included | Yes |
| RF ports quantity | 2 |
| RMS rated power | 40 W |
| Screen shape | Flat |
| Smart TV | Yes |
| Sound modes | AI Sound Pro Clear Voice Pro |
| Stand depth | 40.2 cm |
| Stand type | Connected stand |
| Stand width | 55 cm |
| Subtitles function | Yes |
| Subwoofer RMS power | 20 W |
| Teletext function | Yes |
| Tuner type | Analog & digital |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| VESA mounting | Yes |
| Video formats supported | HEVC/H.265 AV1 VP9 |
| Voice guide | Yes |
| Web browser | Yes |
| Weight (with stand) | 27.6 kg |
| Weight (without stand) | 25.7 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Width (with stand) | 1667 mm |
| Width (without stand) | 1667 mm |
| WiSA Ready | Yes |
| Works with the Google Assistant | Yes |
