







































LG S95TR Black 9.1.5 channels 810 W
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: LG
- Κωδικός: GKSLG-SOU0066
- Βάρος(kg): 27.50kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.50cm x 134.00cm x 57.00cm
- EAN: 8806091959805
989,58€
Χωρίς ΦΠΑ: 798,05€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 3D | No |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Audio decoders | Dolby Digital Plus Dolby Atmos DTS-HD HR Dolby Digital DTS-HD Master Audio DTS:X DTS Digital Surround Dolby TrueHD |
| Audio output channels | 9.1.5 channels |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| AUX in | No |
| Bass reflex | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth codec | SBC / AAC |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Built-in Chromecast | Yes |
| Cables included | HDMI |
| Card reader integrated | No |
| Compatible memory cards | Not supported |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Consumer Electronics Control (CEC) | SimpLink |
| Depth | 135 mm |
| Digital audio optical in | 1 |
| Digital Living Network Alliance (DLNA) certified | No |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| Equalizer | Yes |
| Equalizer modes | AI Sound Pro, Bass Blast, Bass Blast+, Game, Movie, Music, Sport, Standard |
| Ethernet LAN | No |
| FM radio | No |
| Game mode | Yes |
| Guarantee | F024M |
| HDMI in | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Height | 63 mm |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) Dolby Vision |
| Impedance | 6 |
| LG technologies (AV/TV) | WOW Interface Works With Google Assistant Works with Amazon Alexa AI Sound Pro WOW Orchestra |
| Mobile operating systems supported | iOS Android |
| Number of HDMI outputs | 1 |
| Number of speakers | 10 |
| Optical disc player type | Not included |
| Package depth | 261 mm |
| Package height | 572 mm |
| Package weight | 26.4 kg |
| Package width | 1345 mm |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 171 W |
| Product colour | Black |
| Quick start guide | Yes |
| Rear speaker depth | 14.2 cm |
| Rear speaker height | 22.3 cm |
| Rear speaker impedance | 4 |
| Rear speaker RMS power | 240 W |
| Rear speaker sensitivity | 83 dB |
| Rear speaker weight | 4.08 kg |
| Rear speaker width | 15.9 cm |
| Remote control included | Yes |
| RMS rated power | 810 W |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Soundbar power consumption | 65 W |
| Soundbar speaker RMS power | 350 W |
| Soundbar weight | 5.65 kg |
| Spotify Connect | Yes |
| Subwoofer connectivity | Wireless |
| Subwoofer depth | 40.3 cm |
| Subwoofer height | 40.7 cm |
| Subwoofer impedance | 3 |
| Subwoofer included | Yes |
| Subwoofer location | Separate |
| Subwoofer power consumption | 40 W |
| Subwoofer RMS power | 220 W |
| Subwoofer sensitivity | 86 dB |
| Subwoofer type | Active subwoofer |
| Subwoofer weight | 10 kg |
| Subwoofer width | 20.2 cm |
| Supported radio bands | Not supported |
| USB port | Yes |
| Video formats supported | Not supported |
| Wall mountable | No |
| Warranty card | Yes |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Wi-Fi | Yes |
| Width | 1250 mm |
| Woofer diameter (subwoofer) | 20.3 cm (8") |
