



Fujitsu PRIMERGY RX2540 M7 server 0 GB Rack (2U) Intel Xeon Gold 6426Y 2.5 GHz 32 GB DDR5-SDRAM 900 W
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Fujitsu
- Κωδικός: WLONONWCRPNK6
- Βάρος(kg): 2.86kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 15.00cm x 24.00cm x 35.00cm
- EAN: 4065221940067
6.864,53€
Χωρίς ΦΠΑ: 5.535,91€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Chassis type | Rack (2U) |
| Compatible operating systems | Windows Server 2022 Datacenter Windows Server 2022 Standard Windows Server 2019 Datacenter Windows Server 2019 Standard Windows Server 2019 Essentials SUSE Linux Enterprise Server 15 Red Hat Enterprise Linux 8 |
| Depth | 800 mm |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Guarantee | G024M |
| HDD size | 2.5" |
| Height | 86.9 mm |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Maximum internal memory | 8 TB |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 32 GB |
| Motherboard chipset | Intel C741 |
| Number of HDDs supported | 16 |
| Number of processors installed | 1 |
| Number of redundant power supplies installed | 2 |
| Number of redundant power supplies supported | 2 |
| Operating system installed | No |
| Optical drive type | No |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| Power supply | 900 W |
| Power supply input frequency | 50/60 Hz |
| Power supply input voltage | 100 - 240 V |
| Processor boost frequency | 4.1 GHz |
| Processor cache | 37.5 MB |
| Processor cores | 16 |
| Processor family | Intel Xeon Gold |
| Processor frequency | 2.5 GHz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | 6426Y |
| Product colour | Black |
| RAID support | Yes |
| Redundant fans support | Yes |
| Redundant power supply (RPS) support | Yes |
| Total storage capacity | 0 GB |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 6 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Weight | 32 kg |
| Width | 482.2 mm |
