











QNAP TVS-675 NAS Tower ZhaoXin KaiXian KX-6000 KX-U6580 8 GB DDR4 0 TB QuTS hero Black
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: QNAP
- Κωδικός: NASQNANAS0365
- Βάρος(kg): 7.77kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 39.00cm x 29.50cm x 42.00cm
- EAN: 4713213519394
- ΚΩΔ. ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ: 923508
1.809,68€
Χωρίς ΦΠΑ: 1.459,42€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Backup features | iSCSI LUN Cloud USB drive |
| Backup function | Yes |
| Bad block scan | Yes |
| Browser supported | Apple Safari, Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge |
| Built-in FTP server | Yes |
| Buzzer | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cables included | LAN (RJ-45) AC |
| Chassis type | Tower |
| Concurrent connections | 2000 |
| Cooling type | Active |
| Depth | 280.8 mm |
| Device class | Small & Medium Business |
| DHCP client | Yes |
| DHCP server | Yes |
| Disk roaming | Yes |
| Disk scan | Yes |
| Drive tray key included | Yes |
| Dynamic DNS (DDNS) | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Ethernet LAN data rates | 100 1000 Mbit/s 2500 Mbit/s |
| Fan diameter | 8 cm |
| Fan voltage | 12 V |
| Fibre Channel | Yes |
| Flash memory | 5000 MB |
| Guarantee | F036M |
| Harmonized System (HS) code | 84714100 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.0 |
| Height | 188.2 mm |
| Hot spare | Yes |
| Hot-swap drive bays | Yes |
| Installed storage drive type | No |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| iSCSI support | Yes |
| Jumbo frames support | Yes |
| LED indicators | SSD Status LAN USB HDD |
| Link aggregation | Yes |
| Linux operating systems supported | SuSE Linux 12.3 Ubuntu 18.04 LTS SuSE Linux 15 Ubuntu 14.04 Ubuntu 16.10 CentOS 7.0 Ubuntu 14.10 Ubuntu 15.04 Ubuntu 15.10 SuSE Linux 12.0 Ubuntu 17.10 Ubuntu 20.04 LTS Ubuntu 16.04 |
| Load balancing system | Yes |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite Mac OS X 10.12 Sierra Mac OS X 10.13 High Sierra Mac OS X 10.15.3 Catalina Mac OS X 10.15 Catalina Mac OS X 11.0 Big Sur Mac OS X 10.14 Mojave Mac OS X 10.7 Lion Mac OS X 10.8 Mountain Lion Mac OS X 10.9 Mavericks Mac OS X 10.11 El |
| Maximum RAM supported | 64 GB |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Memory slots | 2 |
| Multilingual support | Yes |
| Noise level | 20.2 dB |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Number of M.2 (M & B) slots | 2 |
| Number of power supply units | 1 |
| Number of screws | 36 |
| Number of storage drives supported | 6 |
| Number of users | 2000 user(s) |
| On-board graphics card model | ZhaoXin C960 |
| On/off switch | Yes |
| Online RAID expansion | Yes |
| Online RAID migration | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating system installed | QuTS hero |
| Operating system version | h5.0.0 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 C |
| Other operating systems supported | IBM AIX 7.2 Solaris 10 IBM AIX 7.1 Solaris 11 |
| Package depth | 390 mm |
| Package height | 417 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 7.85 kg |
| Package width | 295 mm |
| Password authentication | Yes |
| PCI Express x4 (Gen 3.x) slots | 2 |
| Power cables quantity | 1 |
| Power consumption (HDD standby) | 41.897 W |
| Power consumption (typical) | 60.794 W |
| Power supply location | Built-in |
| Power supply unit (PSU) capacity | 250 W |
| Processor cores | 8 |
| Processor family | ZhaoXin KaiXian KX-6000 |
| Processor frequency | 2.5 GHz |
| Processor manufacturer | ZhaoXin |
| Processor model | KX-U6580 |
| Product colour | Black |
| Quick installation guide | Yes |
| RAID levels | 50 JBOD 1 5 60 6 10 0 |
| RAID rebuild | Yes |
| RAID support | Yes |
| Reset button | Yes |
| S.M.A.R.T. support | Yes |
| Security algorithms | SNMPv2 SSL/TLS HTTPS FIPS 140-2 256-bit AES SNMPv3 |
| Server operating systems supported | Windows Server 2008 R2 Windows Server 2012 Windows Server 2003 Windows Server 2019 Windows Server 2012 R2 Windows Server 2016 |
| Share folder | AFP, CIFS/SMB, FTP, WebDAV |
| Share folder access right management | Yes |
| Snapshot | Yes |
| Storage drive capacity | 0 GB |
| Storage drive sizes supported | 2.5 M.2 3.5" |
| Storage drives installed | No |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 C |
| Supported file systems | HFS+ ext4 exFAT ext3 NTFS FAT32 |
| Supported network protocols | IPv4, IPv6 |
| Supported storage drive interfaces | M.2, Serial ATA II, Serial ATA III |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| System log | Yes |
| Third-party support | Yes |
| Total installed storage capacity | 0 TB |
| Type | NAS |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| USB copy function | Yes |
| USB port | Yes |
| Wake-on-LAN ready | Yes |
| Warnings | Do not dispose of the device in the regular rubbish bin. The product requires special disposal. Avoid contact with liquids. Do not dismantle the appliance yourself. |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Weight | 6.2 kg |
| Width | 263.9 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10 Enterprise Windows 10 Windows 10 IOT Core Windows 8 Enterprise x64 Windows 8 Pro Windows 7 Enterprise Windows 10 Enterprise x64 Windows 10 x64 Windows 7 Home Premium x64 Windows 7 Enterprise x64 Windows 11 Windows 11 x64 Windows 10 Education x6 |
