











QNAP TS-832PX NAS Tower Annapurna Labs AL324 4 GB DDR4 0 TB QNAP Turbo System Aluminium, Black
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: QNAP
- Κωδικός: NASQNANAS0248
- Βάρος(kg): 8.00kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 30.00cm x 42.00cm x 40.00cm
- EAN: 4713213518182
1.402,15€
Χωρίς ΦΠΑ: 1.130,77€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Backup button | Yes |
| Backup features | USB drive Cloud iSCSI LUN |
| Backup function | Yes |
| Bad block scan | Yes |
| Browser supported | Apple Safari 7+, Google Chrome, Microsoft Internet Explorer 10+, Mozilla Firefox |
| Built-in BitTorrent client | Yes |
| Built-in FTP server | Yes |
| Buzzer | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cables included | LAN (RJ-45) AC |
| Chassis type | Tower |
| Cooling type | Active |
| Depth | 279.6 mm |
| Device class | Small & Medium Business |
| DHCP client | Yes |
| DHCP server | Yes |
| Disk roaming | Yes |
| Drive bay locking | Yes |
| Dynamic DNS (DDNS) | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Ethernet LAN data rates | 100 2500 Mbit/s 10000 Mbit/s 1000 Mbit/s |
| Fan diameter | 12 cm |
| Fan diameter 2 | 6 cm |
| Fan voltage | 12 V |
| Fiber optic connector | SFP+ |
| Fiber ports quantity | 2 |
| Flash memory | 512 MB |
| Guarantee | G024M |
| Harmonized System (HS) code | 84714100 |
| Height | 188.2 mm |
| Hot spare | Yes |
| Hot-swap drive bays | Yes |
| Installed storage drive type | No |
| Internal memory | 4 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| iSCSI support | Yes |
| Jumbo frames support | Yes |
| LED indicators | USB System Status LAN HDD |
| Link aggregation | Yes |
| Linux operating systems supported | Ubuntu 14.04 CentOS 7.0 |
| Load balancing system | Yes |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.11 El Capitan Mac OS X 10.13 High Sierra Mac OS X 10.15.3 Catalina Mac OS X 10.1 Puma Mac OS X 10.15 Catalina Mac OS X 10.0 Cheetah Mac OS X 10.10 Yosemite Mac OS X 10.12 Sierra Mac OS X 10.14 Mojave |
| Management protocols | SNMP |
| Maximum RAM supported | 16 GB |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Memory slots | 1 |
| Noise level | 19.6 dB |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Number of power supply units | 1 |
| Number of processors supported | 1 |
| Number of screws | 56 |
| Number of storage drives supported | 8 |
| On/off switch | Yes |
| Online RAID expansion | Yes |
| Online RAID migration | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating system installed | QNAP Turbo System |
| Operating system version | 5.0.0 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 C |
| Other operating systems supported | Solaris 10 IBM AIX 7.1 IBM AIX 7.2 |
| Output current | 3.5 A |
| Package depth | 390 mm |
| Package height | 417 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 6.52 kg |
| Package width | 295 mm |
| Power consumption (sleep) | 27.949 W |
| Power consumption (typical) | 50.858 W |
| Power supply location | Built-in |
| Power supply unit (PSU) capacity | 250 W |
| Processor architecture | ARM Cortex-A57 |
| Processor cores | 4 |
| Processor family | Annapurna Labs |
| Processor frequency | 1.7 GHz |
| Processor manufacturer | Annapurna Labs |
| Processor model | AL324 |
| Product colour | Black Aluminium |
| RAID levels | JBOD 10 0 5+S 60 6+HS 6 50 1 5 10+HS |
| RAID rebuild | Yes |
| RAID support | Yes |
| Remote administration | 256-bit AES,FIPS 140-2,HTTPS,SNMP,SSH |
| Remotely operated | Yes |
| Reset button | Yes |
| S.M.A.R.T. support | Yes |
| Security algorithms | HTTPS FIPS 140-2 256-bit AES SNMP SSH |
| Server operating systems supported | Windows Server 2012 Windows Server 2008 R2 Windows Server 2019 Windows Server 2012 R2 Windows Server 2016 |
| Share folder access right management | Yes |
| Snapshot | Yes |
| Storage drive capacity | 0 GB |
| Storage drive interface | Serial ATA III |
| Storage drive sizes supported | 2.5 3.5" |
| Storage drives installed | No |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 C |
| Supported file systems | FAT32 ext4 ext3 HFS+ |
| Supported storage drive interfaces | Serial ATA II, Serial ATA III |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| System log | Yes |
| Third-party support | Yes |
| Total installed storage capacity | 0 TB |
| Type | NAS |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| USB copy function | Yes |
| USB port | Yes |
| Wake-on-LAN ready | Yes |
| Warnings | Do not dispose of the device in the regular rubbish bin. The product requires special disposal. Avoid contact with liquids. Do not dismantle the appliance yourself. |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 6.38 kg |
| Width | 329.3 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10 Home Windows 7 Starter x64 Windows 10 Education x64 Windows 8 x64 Windows 10 Education Windows 7 Professional x64 Windows 7 Ultimate x64 Windows 7 x64 Windows 8 Pro x64 Windows 10 Pro Windows 7 Home Premium Windows 7 Starter Windows 7 Home Basi |
| WLAN adapter supported | Yes |
