













Asustor LOCKERSTOR 8 Gen3 NAS Desktop AMD Ryzen V3C14 16 GB DDR5 ADM Black
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: ASUSTOR
- Κωδικός: WLONONWCRPOMW
- Βάρος(kg): 8.04kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 32.40cm x 38.00cm x 34.00cm
- EAN: 4710474831586
2.864,09€
Χωρίς ΦΠΑ: 2.309,75€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Backup function | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Certification | FCC, CE, VCCI, BSMI, C-TICK, KCC, BIS, CCC, UKCA |
| Chassis type | Desktop |
| Cooling type | Active |
| Depth | 230 mm |
| Device class | Home & Home Office |
| Display type | LCD |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4 |
| Ethernet LAN data rates | 100 2500 Mbit/s 1000 Mbit/s 10000 Mbit/s |
| Fan diameter | 12 cm |
| Flash memory | 8000 MB |
| Guarantee | G024M |
| Height | 215.5 mm |
| Installed storage drive type | No |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Maximum RAM supported | 64 GB |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Memory slots | 2 |
| Noise level | 22 dB |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Number of storage drives supported | 4 |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating system installed | ADM |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 C |
| Power consumption (sleep) | 2.4 W |
| Power consumption (typical) | 58.5 W |
| Power supply location | External |
| Power supply unit (PSU) capacity | 250 W |
| Processor boost frequency | 3.8 GHz |
| Processor cores | 4 |
| Processor family | AMD Ryzen |
| Processor frequency | 2.3 GHz |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor model | V3C14 |
| Product colour | Black |
| RAID levels | 10 5 0 1 6 |
| RAID support | Yes |
| Server operating systems supported | Windows Server 2022 Windows Server 2019 Windows Server 2016 |
| Storage drive interface | M.2 |
| Storage drive sizes supported | 2.5 M.2 3.5" |
| Storage drives installed | No |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 C |
| Supported file systems | exFAT NTFS ext4 HFS+ BTRFS |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Type | NAS |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 3 |
| USB port | Yes |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 6.45 kg |
| Width | 293 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10 Windows 11 |
