



PLANET GT-802 network media converter 1000 Mbit/s 850 nm Black
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Planet
- Κωδικός: WLONONWCRDD65
- Βάρος(kg): 0.43kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 13.50cm x 28.50cm x 7.00cm
- EAN: 4711213686207
111,75€
Χωρίς ΦΠΑ: 90,12€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Converter input interface | 1000Base-T |
| Converter output interface | 1000Base-SX |
| Depth | 70 mm |
| Duplex system | Half Full |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 10 1000 Mbit/s 100 |
| Fiber optic connector | SC |
| Fiber ports quantity | 1 |
| Guarantee | F024M |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Height | 26 mm |
| Input current | 2 A |
| Input voltage | 5 V |
| Internal | No |
| LED indicators | Yes |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 550 m |
| Networking standards | IEEE 802.3z IEEE 802.3 IEEE 802.3ab IEEE 802.3u |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 C |
| Power consumption (typical) | 5.6 W |
| Product colour | Black |
| Sensitivity | -13.5 dBmW |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 C |
| Tx power (max) | -4 dBmW |
| Tx power (min) | -9.5 dBmW |
| Wavelength | 850 nm |
| Weight | 200 g |
| Width | 94 mm |
