













Intellinet Gigabit Ethernet Single Mode Media Converter, 10/100/1000Base-T to 1000Base-Lx (SC) Single-Mode, 20km (Euro 2-pin plug)
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Intellinet
- Κωδικός: KWRITLKON0006
- Βάρος(kg): 0.34kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 23.00cm x 5.50cm x 12.50cm
- EAN: 766623507349
137,52€
Χωρίς ΦΠΑ: 110,91€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC adapter included | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Converter input interface | 1000Base-T |
| Converter output interface | 1000Base-LX |
| Copper ethernet cabling technology | 100BASE-TX 10BASE-T 1000BASE-T |
| DC-in jack | Yes |
| Depth | 105 mm |
| Duplex system | Full |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 10 1000 Mbit/s 100 |
| External power adapter | Yes |
| Fiber cable diameters supported (core/cladding) | 8.3/125 8.7/125 10/125 8/125 |
| Fiber ethernet cabling technology | 1000BASE LX |
| Fiber mode structure | Single-mode |
| Fiber optic connector | SC |
| Fiber ports quantity | 1 |
| Guarantee | G036M |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Height | 26 mm |
| Housing material | Metal |
| Internal | No |
| LED indicators | Yes |
| Manual | Yes |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 20000 m |
| Mean time between failures (MTBF) | 100000 h |
| Networking standards | IEEE 802.3 IEEE 802.3ab IEEE 802.3u IEEE 802.3z |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 C |
| Output current | 1.2 A |
| Output voltage | 5 V |
| Power consumption (max) | 5 W |
| Product colour | Black |
| Sensitivity | -22 dBmW |
| Storage temperature (T-T) | -45 - 70 C |
| Tx power (max) | -3 dBmW |
| Tx power (min) | -8 dBmW |
| Warnings | The product must be used in accordance with the instructions for use to avoid damage. The product may contain small parts which may be hazardous to children. The product may generate heat, avoid contact with flammable materials. |
| Wavelength | 1310 nm |
| Weight | 180 g |
| Width | 70 mm |
