









Digitus Industrial Gigabit Media Converter RJ45, SC 20 km
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Trussardi
- Κωδικός: WLONONWCRPS57
- Βάρος(kg): 0.56kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 16.50cm x 5.40cm x 13.50cm
- EAN: 4016032488194
162,69€
Χωρίς ΦΠΑ: 131,20€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Converter input interface | 100Base-T 10Base-T 1000Base-T |
| Converter output interface | 1000Base-SX |
| Copper ethernet cabling technology | 1000BASE-T 10BASE-T 100BASE-T |
| Country of origin | China |
| Data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Depth | 92.4 mm |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | No |
| DIN rail mounting | Yes |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 100 10 1000 Mbit/s |
| Fiber cable diameters supported (core/cladding) | 100/140 m 62.5/125 50/125 m |
| Fiber ethernet cabling technology | 1000BASE SX |
| Fiber mode structure | Single-mode |
| Fiber optic connector | SC |
| Fiber ports quantity | 2 |
| Guarantee | G024M |
| Height | 40 mm |
| Housing material | Metal |
| Input voltage | 12 - 48 V |
| Internal | No |
| International Protection (IP) code | IP40 |
| LED indicators | Activity Status |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 20000 m |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 80 C |
| Package depth | 54 mm |
| Package height | 165 mm |
| Package volume | 1202.85 cm |
| Package weight | 558.333 g |
| Package width | 135 mm |
| Power consumption (typical) | 3 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Product colour | Blue Black |
| Quick installation guide | Yes |
| UK Trade Tariff code | 85176200 |
| Wavelength | 1310 nm |
| Width | 118 mm |
