KAMERA IP DAHUA IPC-HDBW2841R-ZAS-27135
  • Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
  • Κατασκευαστής: DAHUA
  • Κωδικός: WLONONWCR5468
  • Βάρος(kg): 0.69kg
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
Adjustment shutter speedAuto/Manual
Alarm input channels1
Alarm input/outputYes
Alarm output channels1
Angle of rotation355
Audio input channels1.0 channels
Audio output channels1.0 channels
Back Light Compensation (BLC)Yes
Bit rate12 Kbps - 8192 Kbps
Bit rate controlConstant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR)
BluetoothNo
Browser supportedIE: IE8, IE9, IE11 Chrome Firefox, Safari
Built-in HDDNo
Built-in microphoneYes
Camera shutter speed1/3 - 1/100000 s
Camera shutter typeElectronic
Card reader integratedYes
Client interoperabilityONVIF (Profile S/Profile G/Profile T) CGI P2P Milestone
Closest focusing distance0.8 m
Compatible memory cardsMicroSD (TransFlash)
Connectivity technologyWired
Day/night modeYes
DC output voltage12
Detect distance (tele)280 m
Detect distance (wide)85.3 m
Diameter12.2 cm
Dynamic range120 dB
Ethernet interface typeFast Ethernet
Ethernet LANYes
Ethernet LAN (RJ-45) ports1
Focal length range2.7 - 13.5 mm
Form factorDome
Gain control typeAuto/Manual
GuaranteeF024M
Height93.4 mm
Highlight Compensation (HLC)Yes
Housing materialMetal
Identify distance (tele)28 m
Identify distance (wide)8.5 m
IK codeIK10
Intelligent Video Surveillance (IVS) system featuresTripwire Intrusion
International Protection (IP) codeIP67
LED typeIR
Lens viewing angle, diagonal138 - 36
Lens viewing angle, horizontal113 - 31
Lens viewing angle, vertical58 - 18
Management softwareSmart PSS, DSS, DMSS
Maximum aperture number1.5
Maximum memory card size256 GB
Maximum resolution3840 x 2160 pixels
Minimum illumination0 lx
MirrorYes
Mobile operating systems supportediOS Android
Mounting typeCeiling/wall
Network access storage (NAS)Yes
Networking standardsIEEE 802.3af
Night visionYes
Night vision distance40 m
Noise reductionYes
Noise reduction technology3D noise reduction
Number of cameras1
Number of illumination LEDs2
Number of lenses1
Number of Privacy masking areas4
Number of sensors1
Number of users20 user(s)
Number of video streams2
Observe distance (tele)112 m
Observe distance (wide)34.1 m
Operating relative humidity (H-H)0 - 95%
Operating temperature (T-T)-30 - 60 C
Optical sensor size25.4 / 2.7 mm (1 / 2.7")
Package weight670 g
Pan range0 - 355
Placement supportedIndoor & outdoor
Power consumption (max)6.4 W
Power consumption (Power over Ethernet (PoE))7.3 W
Power consumption (typical)2.7 W
Power source typeDC, PoE
Privacy maskingYes
Privacy protectionYes
Product colourWhite
Progressive scanYes
Protection featuresWaterproof
RAM capacity256 MB
Recognize distance (tele)56 m
Recognize distance (wide)17.1 m
Region of Interest (ROI) encodingYes
ROM capacity128 MB
Sensor typeCMOS
Signal-to-Noise Ratio (SNR)56 dB
Smart IRYes
Storage relative humidity (H-H)0 - 95%