





Dahua Technology WizSense DH-SD5A445GB-HNR security camera Dome IP security camera Outdoor 2560 x 1440 pixels Ceiling/wall
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: DAHUA
- Κωδικός: WLONONWCR5460
- Βάρος(kg): 7.14kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 27.00cm x 52.20cm x 26.50cm
- EAN: 6923172585752
1.040,69€
Χωρίς ΦΠΑ: 839,27€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Active tampering alarm | Yes |
| Alarm input channels | 2 |
| Alarm input/output | Yes |
| Alarm output channels | 1 |
| Angle of rotation | 360 |
| Audio input channels | 1.0 channels |
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Auto flip | Yes |
| Auto-tracking | Yes |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Bit rate | H.264: 96 kbps 14848 kbps H.265: 38 kbps 8960 kbps |
| Bit rate control | Constant Bit Rate (CBR), Variable Bit Rate (VBR) |
| Bluetooth | No |
| Built-in HDD | No |
| Camera shutter speed | 1/1 - 1/30000 s |
| Camera shutter type | Electronic |
| Certification | CE: EN55032/EN55024/EN50130-4 FCC: Part15 subpartB,ANSI C63.4- 2014 UL: UL60950-1+CAN/CSA 22.2,No.60950-1 |
| Closest focusing distance | 0.1 m |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Connectivity technology | Wired |
| Day/night mode | Yes |
| DC output voltage | 24 |
| Detect distance | 2451.7 m |
| Diameter | 19 cm |
| Digital zoom | 16x |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Focal length range | 3.95 - 177.75 mm |
| Fog proof | Yes |
| Form factor | Dome |
| Gain control type | Auto/Manual |
| Guarantee | F024M |
| Height | 332 mm |
| Highlight Compensation (HLC) | Yes |
| Identify distance | 245.2 m |
| IK code | IK10 |
| Image stabilizer | Yes |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) system features | Intrusion Missing object Face detection Tripwire Vehicle detection Abandoned object |
| Internal memory | 1000 MB |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| LED type | IR |
| Lens viewing angle, diagonal | 2.1 - 73.1 |
| Lens viewing angle, horizontal | 1.9 - 65.7 |
| Lens viewing angle, vertical | 1.1 - 39.4 |
| Maximum aperture number | 4.95 |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Maximum resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Minimum illumination | 0.0005 lx |
| Mobile operating systems supported | iOS Android |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Networking standards | IEEE 802.3at |
| Night vision | Yes |
| Night vision distance | 150 m |
| Noise reduction | Yes |
| Noise reduction technology | 2D noise reduction, 3D noise reduction |
| Number of cameras | 1 |
| Number of illumination LEDs | 4 |
| Number of lenses | 1 |
| Number of users | 20 user(s) |
| Observe distance | 972.9 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 70 C |
| Optical sensor size | 25.4 / 2.8 mm (1 / 2.8") |
| Optical zoom | 45x |
| Package weight | 8 kg |
| Pan manual speed | 0.1 - 300 /sec |
| Pan preset speed | 400 /sec |
| Pan range | 0 - 360 |
| Placement supported | Outdoor |
| Power consumption (max) | 22 W |
| Power consumption (typical) | 10 W |
| Power source type | DC, PoE |
| Preset points | Yes |
| Privacy masking | Yes |
| Product colour | White |
| Progressive scan | Yes |
| PTZ control | Yes |
| PTZ protocols | Pelco-P/D DH-SD |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Recognize distance | 490.3 m |
| Region of Interest (ROI) encoding | Yes |
| ROM capacity | 4000 MB |
| Sensor type | CMOS |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 55 dB |
| Smart IR | Yes |
| Streaming method | Unicast Multicast |
| Supported graphics resolutions | 352 x 288 2304 x 1296 704 x 576 1280 x 720 (HD 720) 2560 x 1440 1920 x 1080 (HD 1080) 2048 x 1536 (QXGA) 640 x 480 (VGA) |
| Tilt angle range | -15 - 90 |
| Tilt manual speed | 0.1 - 120 /sec |
| Tilt preset speed | 300 /sec |
| Total megapixels | 4 MP |
| Tour recording | Yes |
| Type | IP security camera |
| Video compression formats | M-JPEG H.264B H.265+ H.265 H.264 H.264+ |
| Video motion detection | Yes |
| Video streaming | Yes |
| Voice codecs | G.711Mu G.729 G.711a G.726 PCM G.722.1 G.723 |
| Warnings | Avoid direct contact with water to prevent electrical damage. Ensure that the product is properly installed and protected against falling. The product contains electronic components do not dispose of with the normal household waste. |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 4.7 kg |
| White balance | ATW Auto Indoor Outdoor Natural Manual Sodium lamp Street lamp |
| Wi-Fi | No |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Yes |
| Zoom capability | Yes |
