















Switch Teltonika SWM282 24-port 4 SFP SWM282
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Teltonika
- Κωδικός: WLONONWCROLLH
- Βάρος(kg): 2.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 51.50cm x 8.00cm x 33.70cm
- EAN: 4779051846276
442,37€
Χωρίς ΦΠΑ: 356,75€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Authentication type | RADIUS, TACACS+ |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Built-in processor | Yes |
| Compliance certificates | Federal Communications Commission (FCC) CE CB RCM UKCA Industry Canada (IC) |
| Depth | 234 mm |
| DHCP features | DHCP server DHCPv6 client DHCP client |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Flash memory | 16 MB |
| Forwarding rate | 83.33 Mpps |
| Guarantee | F024M |
| Height | 44 mm |
| Housing material | Aluminium |
| Internal memory | 128 MB |
| International Protection (IP) code | IP30 |
| Jumbo frames | 10000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| Loop protection | Yes |
| MAC address filtering | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Memory type | DDR3-SDRAM |
| Networking standards | IEEE 802.3u IEEE 802.1x IEEE 802.1Q IEEE 802.3x IEEE 802.3at IEEE 802.3af IEEE 802.3az IEEE 802.3ab IEEE 802.1p IEEE 802.3i |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 C |
| Package type | Box |
| Packet buffer memory | 0.512 MB |
| Port mirroring | Yes |
| Power connector | AC-in jack |
| Power consumption (max) | 330 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) modes | Alternative A |
| Power over Ethernet (PoE) power per port | 30 W |
| Power over Ethernet (PoE) type supported | Active PoE PoE+ |
| Power over Ethernet plus (PoE+) ports quantity | 24 |
| Power source | AC |
| Power supply included | No |
| Processor frequency | 500 MHz |
| Product colour | Black |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Queue scheduling algorithms | SP WFQ Weighted Round Robin (WRR) |
| Quick start guide | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Rate limiting | Yes |
| Reset button | Yes |
| SFP module slots quantity | 4 |
| Static route | Yes |
| Switch layer | L2+ |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 56 Gbit/s |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 300 W |
| Traffic shaping | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 2.29 kg |
| Width | 483 mm |
