









Ruijie Networks RG-CS83-12GT4XS-P network switch Managed L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Power over Ethernet (PoE) 1U Grey
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Ruijie
- Κωδικός: WLONONWCRORFT
- Βάρος(kg): 4.24kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 53.50cm x 15.00cm x 33.50cm
- EAN: 6971693276192
1.438,93€
Χωρίς ΦΠΑ: 1.160,43€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 10G support | Yes |
| AC input frequency | 47/63 Hz |
| AC input voltage | 90 - 264 V |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Access Control List (ACL) egress | 800 |
| Access Control List (ACL) ingress | 1750 |
| ARP inspection | Yes |
| Authentication | MAC-based authentication, Web-based authentication |
| Authentication type | AAA, IEEE 802.1x, RADIUS, TACACS+ |
| Auto-negotiation | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 12 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Built-in processor | Yes |
| Cloud-managed | Yes |
| Compliance certificates | RoHS |
| Depth | 220 mm |
| DHCP features | DHCPv6 relay DHCPv6 snooping DHCP client DHCP relay DHCP snooping DHCPv6 client DHCPv6 server DHCP server |
| Flash memory | 512 MB |
| Form factor | 1U |
| Forwarding rate | 78 Mpps |
| GARP VLAN Registration Protocol (GVRP) | Yes |
| Guarantee | G024M |
| Height | 43.6 mm |
| IGMP proxy | Yes |
| IGMP snooping | Yes |
| Input current | 6 A |
| Internal memory | 1000 MB |
| IP-MAC-Port binding | Yes |
| IPv4 & IPv6 features | IPv6 source address validation improvement (SAVI) |
| IPv4 multicast entries | 1000 |
| IPv4 routes | 6000 |
| IPv6 multicast entries | 750 |
| IPv6 routes | 2000 |
| Jumbo frames | 9216 |
| Jumbo frames support | Yes |
| MAC address table | 16000 entries |
| Manual | Yes |
| Mean time between failures (MTBF) | 211466 h |
| Memory type | SDRAM / Flash |
| Multicast Listener Discovery (MLD) snooping | MLD snooping v1/v2 |
| Multicast support | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.1p IEEE 802.3ah IEEE 802.3az |
| Noise level | 35 dB |
| Non-operating altitude | 0 - 5000 m |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Number of management ports | 1 pc(s) |
| Number of VLANs | 4000 |
| Operating altitude | 0 - 5000 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 C |
| Package depth | 338 mm |
| Package height | 154 mm |
| Package weight | 4.18 kg |
| Package width | 540 mm |
| Packet buffer memory | 4 MB |
| Power consumption (max) | 409 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) type supported | PoE+ |
| Power protection features | Surge protection |
| Power source | AC |
| Power supply included | Yes |
| Processor frequency | 1000 MHz |
| Product colour | Grey |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Queue scheduling algorithms | Deficit Round Robin (DRR) WFQ+SP WFQ Weighted Round Robin (WRR) SP WRR+SP DRR+SP |
| Quick start guide | Yes |
| Routing protocols | RIPng OSPFv2 OSPFv3 RIP |
| Security algorithms | HTTPS SSH SSH-2 |
| SFP+ module slots quantity | 4 |
| Stackable | Yes |
| Static route | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 C |
| Switch layer | L3 |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 104 Gbit/s |
| Traffic classification | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Virtual LAN features | Voice VLAN MAC address-based VLAN Private VLAN IP subnet based VLAN Protocol-based VLAN Interface-based VLAN |
| VLAN support | Yes |
| Weight | 3.3 kg |
| Width | 442 mm |
