







PLANET IGS-1600T network switch Unmanaged L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Blue
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Planet
- Κωδικός: WLONONWCRFRBP
- Βάρος(kg): 0.77kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 8.00cm x 24.00cm x 28.00cm
- EAN: 4711605284882
341,08€
Χωρίς ΦΠΑ: 275,07€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 10G support | No |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 16 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Copper ethernet cabling technology | 1000BASE-T 100BASE-TX 10BASE-T |
| DC input voltage | 12 - 48 V |
| Depth | 107 mm |
| DIN rail mounting | Yes |
| Flow control support | Yes |
| Full duplex | Yes |
| Guarantee | G024M |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Height | 152 mm |
| Housing material | Metal |
| International Protection (IP) code | IP30 |
| Jumbo frames | 10000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| MAC address auto-aging supported | Yes |
| MAC address auto-learning supported | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Networking standards | IEEE 802.3x IEEE 802.3az IEEE 802.3u IEEE 802.3 IEEE 802.3ab IEEE 802.1p |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 75 C |
| Packet buffer memory | 4.1 MB |
| Power consumption (max) | 8.7 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Product colour | Blue |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 C |
| Store-and-forward | Yes |
| Switch layer | L2 |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 32 Gbit/s |
| Throughput | 23.81 Mpps |
| Wall mountable | Yes |
| Weight | 743 g |
| Width | 66 mm |
