



PLANET IGS-10020HPT network switch Managed L2+ Gigabit Ethernet (10/100/1000) Power over Ethernet (PoE) Black, White
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Planet
- Κωδικός: WLONONWCRAIO7
- Βάρος(kg): 2.04kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 9.00cm x 30.50cm x 17.50cm
- EAN: 4711213689116
658,04€
Χωρίς ΦΠΑ: 530,68€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 10G support | No |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| ARP inspection | Yes |
| Authentication | MAC-based authentication, Port-based authentication |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 8 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| BPDU filtering/protection | Yes |
| Broadcast storm control | Yes |
| Console port | RJ-45 |
| Depth | 107 mm |
| DIN rail mounting | Yes |
| Fiber ethernet cabling technology | 1000BASE SX 1000BASE BX 100BASE-FX 1000BASE LX |
| Fiber optic connector | MiniGBIC |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Flow control support | Yes |
| Full duplex | Yes |
| Guarantee | G024M |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Height | 72 mm |
| Housing material | Aluminium |
| IGMP snooping | Yes |
| Input voltage | 48 V |
| International Protection (IP) code | IP30 |
| Jumbo frames | 9000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Link aggregation | Yes |
| Loop protection | Yes |
| MAC address auto-aging supported | Yes |
| MAC address auto-learning supported | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Management protocols | Telnet, SNMP v1/v2c |
| Multicast support | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3af IEEE 802.3 IEEE 802.3ab IEEE 802.3x IEEE 802.3at IEEE 802.3u IEEE 802.1D IEEE 802.3z IEEE 802.1s IEEE 802.1w IEEE 802.1x IEEE 802.1ab |
| Number of IP interfaces | 8 |
| Number of queues | 8 |
| Number of VLANs | 4094 |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 75 C |
| Port mirroring | Yes |
| Power consumption (typical) | 31.9 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) power per port | 36 W |
| Power over Ethernet plus (PoE+) ports quantity | 8 |
| Product colour | White Black |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Rack mounting | No |
| Redundant power supply (RPS) support | Yes |
| Reset button | Yes |
| Security algorithms | SNMP SSH SSL/TLS |
| SFP module slots quantity | 2 |
| Spanning tree protocol | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 C |
| Store-and-forward | Yes |
| Supported network protocols | IPv4 / IPv6 |
| Switch layer | L2+ |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 26 Gbit/s |
| System event log | Yes |
| Throughput | 14.8 Mpps |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 270 W |
| Traffic classification | Yes |
| Virtual LAN features | Stacked VLAN Private VLAN Protocol-based VLAN Tagged VLAN |
| VLAN support | Yes |
| Wall mountable | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 1.68 kg |
| Width | 152 mm |
