







D-Link DGS-108 Unmanaged L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Black
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: D-Link
- Κωδικός: WLONONWCRANEK
- Βάρος(kg): 0.74kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 7.00cm x 25.50cm x 21.00cm
- EAN: 790069368240
70,68€
Χωρίς ΦΠΑ: 57,00€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 10G support | Yes |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-sensing | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 8 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Copper ethernet cabling technology | 1000BASE-T 10BASE-T 100BASE-TX |
| Depth | 85 mm |
| Flow control support | Yes |
| Full duplex | Yes |
| Guarantee | G024M |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Height | 22.4 mm |
| Housing material | Metal |
| IGMP snooping | Yes |
| Input current | 1 A |
| Input voltage | 5 V |
| Jumbo frames support | Yes |
| LED indicators | Link Power |
| MAC address auto-learning supported | Yes |
| MAC address filtering | Yes |
| MAC address table | 4000 entries |
| Master (outer) cases per pallet (air) | 48 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet (sea) | 48 pc(s) |
| Mean time between failures (MTBF) | 1467882 h |
| Multicast support | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3x IEEE 802.3az IEEE 802.3u IEEE 802.3 IEEE 802.3ab IEEE 802.1p |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 C |
| Packet buffer memory | 0.192 MB |
| Packet forwarding rate (1 Gbps) | 1488000 pps |
| Packet forwarding rate (10 Mbps) | 14880 pps |
| Packet forwarding rate (100 Mbps) | 148800 pps |
| Pallet gross length | 110 cm |
| Pallet gross weight (air) | 398.9 kg |
| Pallet gross weight (sea) | 398.9 kg |
| Pallet gross width | 120 cm |
| Pallet height (air) | 196.7 cm |
| Pallet height (sea) | 196.7 cm |
| Power connector | DC-in jack |
| Power consumption (typical) | 2.8 W |
| Power source | DC |
| Product colour | Black |
| Products per pallet (air) | 480 pc(s) |
| Products per pallet (sea) | 480 pc(s) |
| Products per shipping (inner) case | 10 pc(s) |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Rack mounting | No |
| Shipping (inner) case gross weight | 7.79 kg |
| Shipping (inner) case height | 44.3 cm |
| Shipping (inner) case length | 37 cm |
| Shipping (inner) case net weight | 7.1 kg |
| Shipping (inner) case width | 26 cm |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 C |
| Store-and-forward | Yes |
| Supported data transfer rates | 10/100/1000 Mbps |
| Switch layer | L2 |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 16 Gbit/s |
| Warnings | Ensure the unit is adequately ventilated during operation. Do not open the case or try to repair it yourself. The product is not suitable for disposal in the regular waste bin. Take your used electronic equipment to a recycling centre in accordance with l |
| Weight | 270 g |
| Width | 138.7 mm |
