







Salta 5426A recreational/backyard trampoline Outdoor Round Coil spring Above ground trampoline
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Salta
- Κωδικός: SIFLTATRA0001
- Βάρος(kg): 14.50kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 32.00cm x 85.50cm x 23.00cm
- EAN: 8719425454269
138,76€
Χωρίς ΦΠΑ: 111,91€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Assembly instructions | Yes |
| Closure type | Zipper |
| Construction type | Coil spring |
| Diameter | 140 cm |
| Frame coating | Galvanized |
| Frame material | Steel |
| Guarantee | F012M |
| Jumping surface diameter | 108 cm |
| Jumping surface material | Polypropylene (PP) |
| Leg diameter | 2.5 cm |
| Leg thickness | 1 mm |
| Maximum user weight | 35 kg |
| Number of elastic bands | 30 |
| Number of legs | 6 leg(s) |
| Padding material | PVC/Polyethylene (PE)/Expanded polyethylene (EPE) |
| Padding tile colour | Black |
| Placement supported | Outdoor |
| Product colour | Black |
| Product type | Above ground trampoline |
| Protective cover | Yes |
| Recommended age (min) | 3 yr(s) |
| Recommended gender | Boy/Girl |
| Safety net | Yes |
| Safety net material | Polyethylene |
| Safety padding cover | Yes |
| Shape | Round |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Target audience | Children |
| Tested weight | 87.5 kg |
| Top rail diameter | 2.5 cm |
| Top rail thickness | 1 mm |
